به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، دومین گردهمایی فعالان اربعین حسینی صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی؛ تولیت آستان قدس رضوی، عبدالرضا رحمانی فضلی؛ وزیر کشور، علیرضا رزم حسینی؛ استاندار خراسان رضوی، مصطفی خاکسار قهرودی؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از موکب داران و فعالان فرهنگی اربعین حسینی در تالار قدس حرم مطهر رضوی آغاز شد.

محسن منصوری؛ دبیر ستاد اربعین آستان قدس رضوی و مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در این گردهمایی ضمن خیرمقدم به مهیمانان اظهار کرد: دومین گردهمایی فعالان اربعین حسینی با رویکرد هم افزایی و انتقال تجربیات موکب داران و فعالان اربعین حسینی، تقویت اخوت و برادری بین خادمین سیدالشهدا، انتقال و تبادل تجربه سال‌ها خدمت به زائران اربعین حسینی و نمایش وحدت و همدلی بین شیعه و اهل سنت برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه مخاطب این برنامه موکب داران ایرانی و عراقی و فعالان عرصه اربعین از جمله فعالان فرهنگی و  رسانه ای هستند، افزود: در این گردهمایی یکصد موکب دار از کشور عراق و 10 موکب دار بین المللی حضور دارند که به بحث و تبادل نظر در باره موضوع اربعین و حضور پرشکوهتر در این مراسم خواهند پرداخت.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی خاطرنشان کرد: دومین گردهمایی فعالان اربعین حسینی در دو بخش سخنرانی و اجرای کارگاه‌ها برنامه ریزی شده است و در راستای انتقال ظرفیت اربعین حسینی و تبادل تجربیات برگزار می‌شود.

منصوری با بیان اینکه اربعین تجلی همه زیبایی عالم هستی و بزرگترین حرکت مردمی در طول تاریخ بشریت است، گفت: اربعین در طول سال‌های گذشته بزرگترین پدیده فرهنگی اجتماعی و مذهبی در جهان است که با حرکت مردمی و مبتنی بر دلدادگی مردم به سیدالشهدا(ع) شکل می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی با مشارکت خیرین در سال‌های گذشته حضور  پررنگی در این مراسم داشته است و بنا داریم این نقش آفرینی را امسال با شکوهتر از سال‌های گذشته ایفا کنیم، تصریح کرد: آستان قدس رضوی در حوزه مالی این فعالیت را با کمک  خیرین و در بعد اجرایی با مشارکت  فعالان مردمی انجام می‌دهد.

منصوری تقویت ابعاد فرهنگی اربعین را از دیگر ماموریت های آستان قدس رضوی برشمرد و گفت: این آستان مقدس به عنوان یک نهاد  فرهنگی از سال‌های گذشته به این موضوع ورود پیدا کرده است و فعالیت‌های موثری را در این عرصه به زائران اربعین ارائه داده است.

وی توسعه ابعاد بین المللی اربعین، زمینه سازی برای حضور محرومان در مراسم اربعین و تقویت روابط بین دو کشور دوست  ایران و عراق را از دیگر اهداف حضور آستان قدس رضوی در مراسم اربعین عنوان کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: