به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در کرمانشاه، حال و هوای تازه رونق تولید در کرمانشاه در نخستین قدم با نمایشگاه های متعدد که با همکاری استانداری کرمانشاه، سازمان صمت، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، خانه صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و...، با صدها واحد تولیدی برگزار می شوند نشان از همت همه جانبه تولید کنندگان و سرمایه گذاران و همچنین کمک دولت برای رشد اقتصاد در این شهر است،

کرمانشاه هم اکنون هزار و ۳۰ واحد صنعتی با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۳۲ هزار نفر را دارد که 148 واحد تولیدی و معدنی راکد استان کرمانشاه با اشتغالزایی یک هزار و ۹۴۳ نفر از سال ۹۶ تاکنون وارد چرخه تولید شده اند. این روند یک حرکت مناسبی در تولید کشور ایجاد کرده و نظام بانکی نیز آمادگی دارد از نظر تامین نقدینگی واحدهایی که مولد هستند و در حال حاضر خط تولید آنها فعال است حمایت های ویژه ای داشته باشد، که لازمه آن نظارت کافی بر عملکرد بانک ها در این خصوص باید اعمال شود.

همه می دانیم که در طول هشت سال جنگ تحمیلی،کرمانشاه از فرصت توسعه برخوردار نبوده و بسیاری از زیرساخت های این استان بر اثر بمباران از بین رفته اند، در این شرایط استان کرمانشاه برای جبران این عقب افتادن ها سخت نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه و یا مشوق های معنادار برای حمایت از تولیدکنندگان و جذب سرمایه گذاران جدید است. 

در این میان بانک مرکزی موضوع ابلاغ دستورالعمل تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط را باید در جهت رونق تولید در این استان تسریع ببخشد تا این بنگاه ها بتوانند با توان بیشتری به رونق تولید و اشتغال استان کمک کنند.

slide11(2)

 عبدالناصر همتی در جریان بازدید از دو واحد صنعتی در حال احداث و یک واحد صنعتی فعال در کرمانشاه گفت: یکی از اقدامات سیستم بانکی در استان کرمانشاه موضوع حمایت از زلزله زدگان بود که در این زمینه بانک ها عملکرد مناسبی داشته اند، همچنین در خصوص تولید، علی رغم تحریم های بین المللی شاهد پیشرفت صنعت در بیشتر زمینه ها هستیم.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه سیستم بانکی در استان کرمانشاه فعال و پویا است و در جهت حمایت از تولید فعالیت می کنند گفت: باید تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد و از آنها به عنوان تجربه موفق در خودکفایی بهره برد ضمن آنکه باید اتکا به تولیدات داخلی باشد و صرفاً آن بخش هایی که در کشور قادر به تولید نیستیم از خارج وارد کنیم و اعتقاد داریم روند رونق تولید و خودکفایی مناسب و مطلوب است اگرچه نیاز به تلاش بیشتری نیز داریم.

همتی با اشاره به تامین ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی گفت: بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای مواد اولیه و یا قطعات واحدهای تولیدی را تامین خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: