به گزارش خبرگزاری برنا؛ حامد عبدالهی ، مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۲۴۳ هکتار زمین برای راه اندازی این ۶ واحد تولیدی میگو دراین جزیره  اختصاص یافت.

وی افزود: ظرفیت تولید این واحدهای مذکور پنج هزار و ۸۰۰ تُن میگو است که با آغاز فعالیت آن برای ۲۲۶ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: در راستای سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم شاهد، با وجود افزایش میزان سرمایه گذار و ظرفیت تولید، میزان واگذاری زمین کاهش پیدا کرده و در مقابل استفاده از تکنولوژی‌های روز در واحدهای فعال پرورش میگو در جزیره قشم افزایش یافته است.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به گسترش پرورش میگو به شیوه متراکم در این منطقه افزود: کاهش زمان و افزایش بهره وری تولید در واحد سطح، افزایش دورهای پرورشی در طول سال و بهتر شدن ضریب تبدیل غذایی از مهمترین مزیت های پرورش میگو به شیوه متراکم است.

وی ادامه داد: قشم قطب تولید و پرورش میگو در کشور است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بخشی از میگوهای پرورشی این جزیره به کشورهای فرانسه، روسیه و چین صادر می شود.

هم اینک بیش از ۵۰۰ هکتار زمین در شهرستان قشم زیر فعالیت های کشاورزی، شیلات و امور دامی قرار دارد و ۶ هزار و ۶۲۰ بهره بردار در این بخش فعال هستند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: