به گزارش خبرگزاری برنا:حجت‌الله یوسفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا در گنبدکاووس با اشاره به اینکه جوانان در کلام پیشوایان دینی ما از صدر اسلام تا امامین انقلاب همواره نقش اصلی در پیشرفت و تعالی داشته‌اند، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب نیز بار دیگر به همه ما یادآوری کرد که برای توسعه و پیشرفت باید از دریچه تقویت جوانان و هدایت آنان به سمت تلاش برای تعالی کشور حرکت کرد.

وی با بیان اینکه پس از تشکیل اتاق فکر جوان در شهرستان گنبدکاووس با حمایت فرماندار ویژه شهرستان نخستین خروجی این اتاق فکر به عنوان یک طرح راهبردی بیرون آمده است، افزود: جوانان گنبدی با ارائه طرحی تصمیم دارند با همکاری اداره ورزش و جوانان برای نخستین بار در کشور سند جامع جوانان 2025 را تدوین کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه به پیشنهاد جوانان کانون اندیشه جوان به عنوان یک سازمان مردم نهاد کارگروه تدوین این سند جامع در شهرستان تشکیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: این کارگروه با حضور 9  نفر از اساتید جوان دانشگاه‌ها، کارشناسان، فعالان، ورزشکاران و نخبگان جوان شهرستان زیر نظر شورای راهبردی متشکل از رئیس اداره ورزش و جوانان، دو تن از روسای دانشگاه‌ها، طلاب علوم دینی و دبیر کارگروه تشکیل خواهد شد.

یوسفی با اشاره به اینکه روند طراحی این سند بررسی وضعیت جوانانان در حوزه مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... در حال حاضر، تدوین چشم‌اندار جوانان گنبدی در سال 2025 و نهایتا طراحی مسیر رسیدن به این چشم‌اندار خواهد بود، تصریح کرد: این سند مبتنی بر منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی کشور تهیه خواهد شد.

وی بر لزوم حمایت وزارت ورزش و جوانان به صورت ویژه از این طرح و کارگروه ویژه تدوین سند تاکید کرد و گفت: بدون تردید این سند می‌توان به عنوان الگو به سایر استان‌ها و نهایتا در سطح ملی ارائه شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس از حمایت فرماندار ویژه این شهرستان از این کارگروه و ارائه ابلاغ رسمی به اعضای کارگروه به عنوان رئیس ستاد ساماندهی جوانان خبر داد و اضافه کرد: قطعا این طرح می‌تواند به عنوان یک کار ماندگار در شهرستان گنبدکاووس، استان گلستان و کشور عزیزمان مطرح شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: