به گزارش خبرگزاری برنا؛ شهریور ماه برای دانشجویان و دانش آموزان آخرین فرصت سفر تابستانی است. پس بهتر است دست به کار شده و قبل از اینکه مهر، ماه کار شروع شود، یکی از ۵ مقصد زیر را انتخاب کنید و به سفر بروید.

۱ . آبشار اسپه او

آبشار اسپه او در استان مازندران در نزدیکی روستای پاسند در نکا واقع است. این روستا پراز جنگل سرسبز است و این آبشار تنها یکی از جاذبه های طبیعی آن است. آبشار بصورت پلکانی و کاسه ای است و بیش از ۳۰متر ارتفاع دارد. پیاده روی طولانی برای رسیدن به آبشار و همچنین عبور از رودخانه ای که آبشار از آن میگذرد، بسیار مفرح است.

آبشار اسپه او

۲ . مازیچال

دهکده مازیچال که نزدیک کلاردشت قرار دارد یکی از زیباترین جاذبه های طبیعت گردی ایران است. این روستا چشم اندازی وسیع از رامسر تا چالوس دارد و پر از ابرهای زیبا است. این منطقه با آب و هوای بسیار مطبوعش مقصد خوبی برای سفر در تابستان است.

مازیچال

۳ . اورامان

روستای اورامان از زیباترین مناطق استان کردستان است که در دامنه ی کوه قرار گرفته است. این منطقه ی پرپیچ وخم با آب و هوای کوهستانی بسیار زیباست. ولی در فصل سرما بارش برف آنرا دسترسی ناپذیر میکند.

اورامان

۴ . مرگور

روستای مرگور در شهرستان ارومیه واقع شده است. این روستا دارای تنوع گونه های مختلف گیاهی است و پراز آبشارهای طبیعی ، رود، باغ و دره های سرسبز است. چشمه های آب معدنی زیادی نیز دارد.

مرگور

۵ . تخت سلیمان

روستای تخت سلیمان در استان آذربایجان غربی واقع شده است. مجموعه بناهای تاریخی تخت سلیمان در اطراف دریاچه ای طبیعی ساخته شده اند که بسیار زیباست. آثار دوره های اشکانیان و ساسانیان در این محل قرار دارند. مجموعه تاریخی تخت سلیمان پراز تاریخ ایرانیان، مغول و ایتالیایی هاست که دیدن آنها هر انسانی را به ذوق میاورد. گنج هایی نیز در این دریاچه مدفون است.

تخت سلیمان

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: