به گزارش خبرگزاری برنا ؛ نشست خبری رئیس بهزیستی شهرستان کرج صبح امروز با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در شیرخوارگاه امام علی (ع) این شهرستان برگزار شد.

در این نشست، علیرضا فتاح پور، رئیس بهزیستی شهرستان کرج با بیان اینکه ۶۱۳ مرکز خصوصی در کرج دایر است، گفت: یکی از این مراکز، آسایشگاه کهریزک با ۶۰۰ پرسنل است که نظارت بر این مرکز یکی از دشوارترین کارها در شهرستان کرج است.

فتاح پور با اشاره به اینکه ۲۳ هزار معلول در سامانه ثبت شده است، اظهار کرد: روزانه بین  ۱۰ الی ۱۴ پرونده تشکیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه ۱۲ مرکز سالمندان با ۵۳۰ پرسنل و ظرفیت نگهداری یک هزار نفر در کرج فعال است، بیان داشت: هفت مرکز ذهنی با ۲۱۷ پرسنل و ۷۵۰ نفر ظرفیت نگهداری، ۱۷مرکز روزانه با ۱۸۴ پرسنل و ظرفیت نگهداری هزار و ۵۰۰ نفر، ۱۳ مرکز اعصاب و روان با ۱۷۵ مرکز با ظرفیت نگهداری ۸۰۰ نفر در کرج دایر است.

فتاح پور همچنین با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۴۰۳ میلیون تومان یارانه نگهداری به مراکز پرداخت شده است، افزود: سه مرکز خدمات در منزل با ۲۶ نفر پرسنل و ۲۰۰ نفر ظرفیت نگهداری مشغول خدمات رسانی هستند.

رئیس بهزیستی شهرستان کرج با اشاره به اینکه هزار و ۱۰۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی کرج هستند، گفت: بیش از ۳۰ هزار نفر بهبود یافته نیز در کرج داریم.

فتاح پور همچنین از وجود طرح های مختلف در بخش های پیشگیری، مشارکت های مردمی و حمایت از زنان سرپرست خانوار خبر داد و افزود: ارائه خدمات تخصصی به گروه هایی که در معرض خطر قرار دارند، مشاوره تلفنی با شماره ۱۴۸۰ و اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از جمله اقدامات بهزیستی شهرستان کرج است.

وی با بیان اینکه ۲۷۰ کودک بدسرپرست و بی سرپرست در ۱۳ مرکز تحت پوشش بهزیستی کرج نگهداری می شوند، ادامه داد: این کودکان با هزینه به ازای هر نفر ۳۷۵ هزار تومان نگهداری می شوند.

رئیس بهزیستی شهرستان کرج با اشاره به اینکه ۳۱۳ کودک امداد بگیر در شهرستان کرج  تحت حمایت هستند، گفت: این کودکان در کنار خانواده زندگی می کنند ولی به علت نداشتن توان مالی با حکم دادگاه مورد حمایت بهزیستی قرار می گیرند و در حال حاضر هشت کودک در نوبت هستند.

فتاح پور با تاکید بر اینکه در سال گذشته حدود ۷۰۰ کودک کار و خیابانی در کرج شناسایی شدند، افزود: از این تعداد  بالغ بر ۷۰ درصد آن ها اتباع خارجی بودند.

وی با اشاره به اینکه در هفته بهزیستی ۷۵ واحد مسکونی برای معلولان و زنان سرپرست خانوار افتتاح شد، گفت: سال گذشته خیرین برای بحث مسکن ۱۱۴ میلیون تومان کمک کردند و ۲۰۲ میلیون تومان هم از منابع دولتی تخصیص پیدا کرد.

رئیس بهزیستی شهرستان کرج همچنین عنوان کرد: خیرین امسال ۲۳ میلیون تومان کمک کردند و ۲۹۸ میلیون تومان نیز اعتبارات دولتی مسکن و خرید ابلاغ و تخصیص داده شده است.

فتاح پور با بیان اینکه امسال ۱۲۱ دانشجوی کارشناسی داریم، گفت: هزینه هشت ترم تحصیل این دانشجویان پرداخت می شود.

وی در پایان با اشاره به گران شدن دارو و برخی اقلام مورد نیاز مددجویان تحت پوشش بهزیستی مثل پوشک، خاطرنشان کرد: سال گذشته قرصی که یک مددجوی اعصاب و روان با ۲۰ هزار تومان خریداری می‌کرد، امسال بیش از ۱۰۰ هزار تومان شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: