به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در کرمانشاه، انشاالله کولانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهدای انقلاب وشهدای دولت خصوصا رجایی و باهنر، اظهارداشت: منابع طبیعی استان یک میلیون 700 هزار هکتار وسعت دارد، که527 هزار هکتار آن را جنگل پوشانده است.

کولانی با اشاره به سختی رشد بلوط و مقاومت بلوط در رشد بین سخره و سنگ افزود: جنگل های استان کرمانشاه شش میلیون هکتار را شامل می شود که تامین کننده 40 درصد آب شیرین کشور است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه تاکیدکرد: توسط عوامل 14 شهرستان و 17 پایگاه حفاظتی در حمایت از منابع طبیعی خدادادی وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

کولانی در ادامه سخنانش گفت: کلیه دستگاه ها بایستی بدون هیچگونه بهانه ای منابع طبیعی را حمایت کنند، بخصوص در بحث حریق.

وی در ادامه از تفاهم نامه با دهیاران استان خبرداد وافزود: با تامل بین فرمانداری ها و برگزاری جلسات متعدد و آموزش  توانسته ایم در سال 97 نسبت به سال 96 تا حدود 84 درصد کاهش حریق داشته ایم.

کولانی افزود: امسال در آتش سوزی منطقه دالاهو شاهد کمک رسانی افراد مختلف از مناطق مختلف برای اتفا حریق بودیم و این نشان از اهمیت منابع طبیعی برای عموم ات، NGUها خبرگزاری های و .... پای کار بودند که جای تشکر دارد..

این مسئول از استقرار 140 دیده بان در 240 نقطه بحران و صعب العبور استان خبرداد، که از اهالی محلی تشکیل شده است که در قسمتهای مرتفع حضور دارند وبه محض وقوع آتش سوزی پای کار هستند و درصورت گستردگی حریق اهالی محلی و مسئولین را خبر می کنند.

کولانی در بحث اشتغال زایی نیز گفت: امسال 200 هزار نفر روز در بحث صندوق توسعه ملی اشتغال موقت داشته ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اینکه ما بایستی حوادث طبیعی را به فرصت تبدیل کنیم، افزود: در سال جاری 31درصد میانگین پیشرفت فیزیکی داشته ایم.

طولانی افزود: در سال گذشته 20پروژه، درسال جاری39 پروژه با اعتبار 8 میلیارد تومان اعتبار ملی جمعا 59 پروژه داشته ایم با ایجاد توانمند سازی افراد محلی.

انتهای پیام/ر

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: