به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در کرمانشاه، این دومین حادثه منجر به فوت است که ظرف چند روز  گذشته در معادن سنگ تزئینی استان کرمانشاه است که رخ می‌دهد .

هفته گذشته نیز در معدن سنگ تزئینی چک زرد واقع در شهرستان هرسین متاسفانه یک نفر از کارگران معدن بر اثر وقوع حادثه فوت گردید.

آنچه که به عنوان بخشی از شرح وظایف سازمان صمت مطرح است نظارت بر امور ایمنی بهره‌برداری معادن می‌باشد که ماده 100 آیین نامه اجرایی قانون معادن هم به این وظیفه نظارتی سازمان صمت تاکید نموده است و واگذاری وظایف نظارتی سازمان صمت به سازمان نظام مهندسی معدن استان نافی مسولیت مستقیم این سازمان دولتی به عنوان نهاد نظارتی و حاکمیتی نمی‌باشد.

باید از رئیس سازمان  پرسید بودجه هایی که در غالب طرح نظارت و بازرسی از معادن استان صرف می شود چه نتیجه ای در بر داشته است که در فاصله چند روز شاهد بروز دو حادثه منجر به فوت در معادن استان بوده‌ایم؟!

معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان آیا به وظایف خود آگاه است یا فقط اسم آن را یدک می‌کشد؟!

ماده 100 آیین‌نامه اجرایی قانون معادن: در اجرای تعهدات و تکالیف دارندگان پروانه عملیات، وزارت بر اساس قانون و این آیین‌نامه و دستور العمل‌های صادره بر انجام عملیات معدنی نظارت خواهد نمود. امر نظارت بر عملیات معدنی شامل امور نظارتی است که منجر به سلامت و بهداشت و ایمنی کارکنان و کارگران معدن، رعایت طرح مصوب، انجام تعهدات دارنده پروانه عملیات، کنترل عملکرد مسوول فنی، حفظ و صیانت ذخایر معدنی، بهره‌برداری بهینه از ذخایر معدنی و سایر مواردی که موجب حسن اجرای قانون و این آیین‌نامه و همچنین رعایت ایمنی و حفاظت در معادن می‌شود.


انتهای پیام/ ع

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: