به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار محسن کریمی در جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: مجموعه هیئت‌های مذهبی همیشه پای کار هستند ولی برای اثرگذاری بیشتر نیاز است خوراک و محتوای مناسبی در اختیار آنها قرار گیرد.

وی بیان کرد: مساجد و هیئت‌های مذهبی ظرفیت‌های مناسبی در ماه محرم هستند که باید از آنها استفاده کنیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه در خصوص تولید محتوا چیزی کم نداریم، بیان کرد: ولی خلاقیت لازم است بتوان از ۸۰۰ هزار سندی که برای استان مرکزی تهیه شده محتوای مناسبی تهیه شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در خصوص فضا سازی کنگره شهدا باید به دو جهت این کار پررنگ تر انجام شود جهت اول اینکه اطلاع رسانی قوی‌تر باشد و جهت دوم برای اثرگذاری است که یک فضای معنوی در جامعه ایجاد می‌کند.

کریمی با بیان اینکه کنگره ملی استان مرکزی یک انسجام و هم افزایی میان گروه‌های فرهنگی ایجاد کرده است گفت: باید این انسجام حفظ و استمرار داشته باشد.

وی بیان کرد: ۶ هزار داستانک در خصوص زندگی نامه شهدای استان مرکزی تهیه شده که باید برای انتشار آن در فضای مجازی از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: سمن‌ها ظرفیت‌های مناسبی در فضای مجازی دارند که باید از آنها استفاده شود.

کریمی با اشاره به اینکه در کنگره هرکس وظیفه‌ای را برعهده دارد و هم اکنون بیش از ۸۰۰ نفر خودجوش پای کار هستند اضافه کرد: اراده‌های خودجوش و مردمی نقش موثری در روند اجرای برنامه‌های کنگره می‌تواند داشته باشد و آن چیزی که به کار ثمره و نتیجه می‌دهد اراده‌های مردمی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: فضای فرهنگی جامعه روز به روز پیچیده تر و شرایط آن سخت‌تر می شود و بدین جهت باید تمام اقدامات فرهنگی با حساسیت ویژه‌ای انجام شوند تا بتوانند اثرگذاری مناسبی داشته باشند.

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: کمیته اقشار مردمی با ارتباط موثر بین مجموعه‌های مردم نهاد چه در قالب سمن‌ها و چه در قالب تشکل‌های مذهبی انجام داده و سعی کرده‌ایم از سایر فرصت‌ها استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: در جلسات توجیهی و تبیینی که با حضور هیهات مذهبی برگزار شد موضوع کنگره شهدای استان به همه مجموعه‌ها یادآور شده و یک دوره کارگاهی نیز برای پای کار آوردن سایر مجموعه‌ها نیز برگزار شده است.

وی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم هیئت‌‌های مذهبی ظرفیت‌های مناسبی برای برگزاری هرچه بهتر کنگره شهدا دارند که باید از آن‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: به دلیل اینکه به اجلاسیه اصلی کنگره نزدیک می‌شویم نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت که کنگره آن را انجام می‌دهد یک ضرورت است و فضا باید مرتبا در حال آماده سازی برای این رویداد بزرگ باشد.

وی ادامه داد: کمیته اقشار مردمی استان با همه ظرفیت‌ها آمادگی کامل را دارد که برای انجام هر ماموریتی در ذیل کنگره پای کار بیاید، همچنین سیستم اطلاع رسانی هیهات مذهبی نیز آمادگی هرگونه اطلاع رسانی رایگان به طور گسترده را دارد.

قربان پور افزود: این توفیقی که امسال نصیب استان مرکزی شده همه باید قدردان آن باشند و در جهت بهتر برگزارشدن آن ستاد کنگره را یاری دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: