مریم هاشمی بانوی ووشوکار کرمانشاهی تیم ملی ایران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا درمورد دلایل دوری دوساله اش از ورزش قهرمانی و وضعیت فعلی خود گفت: من بعد از کسب طلای جهانی 2017 روسیه تصمیم به خداحافظی گرفتم، یک مقداری آسیب داشتم اما تصمیم گرفتم که به سایر امورات زندگی شخصی ام برسم.

او افزود: البته یک مدت هم تصمیم گرفتم که به رشته قایقرانی بروم و از آنجایی که رییس فدراسیون ووشو راضی نبودند که من به رشته دیگری بروم و با کسب اجازه از ایشان به رشته خودم بازگشتم و با توجه به حمایت هایی که استاندار محترم و رییس هیات استان از من داشتند شرایط تمرینی و روانی خوبی را برای من فراهم کردند که به لطف خدا توانستم به شرایط قهرمانی برگردم.

دارنده‌ی چهار مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جهان ووشو اظهار کرد: از ماه گذشته تا کنون در شرایط مسابقه برای انتخابی های درون اردویی هستم، دور اول با خانم پورحسن بود که پیروز شدم و دور بودم هم با خانم دریایی که بازی اول را واگذار کردم که ساق پای من دچار پارگی شد و استراحت پزشکی دادند و بازی دوم و سوم هم که برگزار شد که خدارا شکر پیروز شدم.

هاشمی اضافه کرد: با توجه به اینکه سهمیه حضور هر کشور در مسابقات جهانی تنها سه وزن است، فدراسیون تصمیم گرفت اوزانی که فیکس شدند وزن های بالا و پایین با هم انتخابی بدهند که من در وزن  70 کیلوگرم و خانم منصوریان هم در وزن 75 کیلوگرم برای وزن 75کیلوگرم انتخابی دادیم که بازی اول را من واگذار کردم و دوم و سوم را به لطف خدا پیروز شدم.

او اظهار کرد: بدون شک هر عرصه و هر کاری مشکل و کمبودهای خودش را دارم و من هم مشکلاتی داشتم اما به لطف خدا و همه عزیزان حمایت های خوبی از جانب سپاه، استانداری، هیات ووشو و اداره کل داشتم و تا آنجایی که در توان شان بود شرایط خوبی را برای من فراهم کردند.

گفتنی است رقابت های جهانی در اواخر مهرماه در شهر شانگهای چین برگزار می شود.

خبرنگار: مهدی قنبر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: