به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛حضرت آیت ا... عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین در دیدار با هادی میرزائی مدیر عامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور که در دفتر ایشان برگزار شد، افزود:استان قزوین از نظر تعداد میراث فرهنگی، آمار بسیار بالایی دارد و به همین خاطر باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.
 آیت‌الله عبدالکریم عابدینی،  تعامل میراث فرهنگی را با نهادها و سازمان‌های مختلف، ضروری و گره‌گشای بسیاری از مشکلات دانست و بیان کرد: تعامل میراث فرهنگی با حوزه‌های علمیه و اوقاف برای حفظ و استفاده درست و مؤثر از میراث فرهنگی، ضروری است.
 نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: خیلی وقت‌ها میراث فرهنگی به خاطر اینکه مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، حیاتشان به خطر می‌افتد یا از بین می‌روند بنابراین سر و سامان دادن به این عرصه باید با نگاه همه جانبه صورت بگیرد.
 وی به مشکلات برخی از مردم با میراث فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: برخی از مردم با آثار تاریخی مشکلاتی دارند که کار را برای آنها بسیار سخت و پیچیده می‌کند و ضروری است حل مشکلات آنها در دستور کار مسئولان میراث قرار بگیرد.
 آیت‌الله عابدینی به مشکل پارکینگ مسجدالنبی (ص) نیز اشاره کرد و گفت: بسیار حساس هستیم که به میراث فرهنگی آسیبی وارد نشده و آن را برای آیندگان حفظ کنیم اما اعتقاد داریم می‌شود با حفظ صلاحیت و ماندگاری مسجد، مشکلات آن را حل کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: