به گزارش خبرگزاری برنا: سید حسن سید رضایی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول به عنوان بزرگترین مجموعه تحصیلات تکمیلی شمال کشور با بیش از 20 رشته در مقطع دکترا، 60 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 80 رشته در مقطع کارشناسی و وجود مراکز متنوع، یکی از ماموریت های تعریف شده برای دانشگاه آزاد موضوع فناوری و نوآوری است .

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قصد دارد متناسب با فرصت های موجود در منطقه اقداماتی را در جهت حل معضلات اجتماعی بکار بگیرد و در این راستا سرای نوآوری گیاهان صنعتی و دارویی را تاسیس و به تولید و صادرات این محصول بپردازد.

وی به سرای نوآوری اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به فرصت موجود در منطقه امیدواریم با اصلاح نژاد و پرورش اسب اصیل ترکمن با کمک تیم های دامپزشکی و متخصصین ژنتیک شاهد بهترین نمونه های اسب در دنیا باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول در پایان تصریح کرد: در استان گلستان تنها 3 سرای نوآوری تاسیس شده است که یک سرا در گرگان و دو سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول وجود دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: