به گزارش برنا،هادی صباغی اظهار داشت: به دنبال صدور دستور انحلال دانشکده های دولتی علمی - کاربردی در سطح کشور, دانشکده خبر اردبیل نیز مشمول این قانون شد و در آستانه انحلال قرار گرفت.

وی افزود: با پیگیری قضیه از سوی دلسوزان حوزه رسانه استان و به خصوص خانه مطبوعات استان و مدیریت روابط عمومی استانداری, موافقت استاندار اردبیل برای واگذاری این دانشکده اخذ شد و مقرر شد مجوز این دانشکده با انجام تشریفات قانونی, به خانه مطبوعات استان واگذار شود.

 رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل گفت: به همین منظور جلسه‌ای در دفتر استاندار اردبیل با حضور مدیرکل ارشاد استان, رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان و مسائل مربوط به این موضوع بررسی و هماهنگی لازم برای استارت کار انجام یافت.

با لغو حکم منع فعالیت دانشکده خبر که از قدمت ۱۰ ساله در اردبیل برخوردار بود، فعالیت‌های این دانشکده در سال تحصیلی جدید مجدداً از سر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق قانون ابلاغی سال ۹۶ دانشکده‌های علمی کاربردی که وابسته به ادارات دولتی هستند باید منحل شوند، افزود: در این راستا دانشکده خبر اردبیل نیز طبق قانون مذکور محکوم به انحلال و عدم فعالیت بود.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات اردبیل شرط فعالیت دانشکده‌های دولتی را واگذاری به بخش‌های غیردولتی عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اهمیت فعالیت علمی تخصصی دانشکده خبر و ضرورت شکوفایی و انسجام فعالیت‌های این مجموعه، جلسات مستمری با مسئولان دستگاه‌های مرتبط برگزار شد تا زمینه ادامه حیات این دانشکده در اردبیل و جذب دانشجو فراهم شود.

وی در خصوص محل برگزاری کلاس‌ها و پذیرش دانشجویان نیز گفت: برای سال جاری جذب دانشجو در حداقل دو یا سه رشته مرتبط با حوزه رسانه انجام خواهد شد و رشته‌های غیرمرتبط با حوزه رسانه به مانند کارگردانی نیز حذف می‌شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: