به گزارش خبرگزاری برنا از گنبدکاووس، حجت الاسلام محمد جواد میرعلی اکبری امروز در مجمع جهانی حضرت علی اصغر که در آستان مقدس امامزاذه یحیی ابن زید برگزار شد با اشاره به اینکه سیره تربیتی امام حسین علیه السلام باید مورد توجه والدین قرار گیرد، اظهار کرد: برای تربیت فرزندانمان باید آنها را با شهادت و مهدویت آشنا کرد.

وی با تاکید به اینکه مادران در تربیت دینی فرزندان نقش به سزایی دارند، افزود: باتوجه به نقش والای زن در تربیت خانواده و در نهایت جامعه دشمنان با حربه های ضدفرهنگی همواره سعی در بین بردن این نقش مهم دارند.

استاد حوزه و دانشگاه سمنان با بیان اینکه ۱۱۲ میلیون زن مسلمان در جهان وجود دارد، تصریح کرد: غرب ۱۶۳ شبکه ماهواره ای با حربه نابودی نسل مسلمانان و تربیت پیا طراحی کرده اند.

میرعلی اکبری اصل اولیه تربیت دینی را خودسازی دانست و گفت: مادران اگر میخواهند فرزندانشان برسر سفره حضرت علی اصغر پرورش یابند باید آنها را نه تنها با کلام بلکه با عمل خود به سیره ائمه اطهار با معنویت آشنا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن از جنگ سخت و نظامی به جنگ نرم و فرهنگی روی آورده است، اضافه کرد: امروز جنگ تغییر دیدگاه و اندیشه مادران و جوانان است که باید مراقب آن بود.

استاد حوزه و دانشگاه سمنان با بیان اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی در کشور نتیجه همین نقشه ها و طراحی های غرب است، خاطرنشان کرد: مادران باتقوای ایرانی میتوانند این آسیب ها را با تربیت صحیح خود مدیریت کنند و جامعه ای سالم و پرنشاط بسازند.

خبرنگار:الهام امینی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: