وی در این مدت توانسته است آثاری همچون ، فیلم سینمایی تابستان طولانی ، عنکبوت ، فرشته ، سریال تلخ و شیرین و مسیر روشن و فیلم سینمایی شرخر را به عنوان مدیر تولید  در کارنامه هنری خود به ثبت برساند . همچنین او سال گذشته تهیه کنندگی فیلم "دختر دیروز" را  برعهده داشته و اکنون قرار است پروژه سینمایی دیگری به نام  " دور زدن ممنوع"را در مشهد مقابل دوربین ببرد.برای جزئیات بیشتر این پروژه سینمایی با وی به گفت وگو پرداختیم.

دورزدن ممنوع، فیلمی با ژانر کمدی

الهیاری در خصوص داستان فیلم "دور زدن ممنوع " می گوید: ماجرا از این قرار است که 3 جوان از صرافی دزدی می کنند و قصد دارند تا با دلارهای دزدی فرار کنند ،اما پلیس به آنها مشکوک می شود و به زندان می افتند و بعد از آزادی با مسائل گرانی و تورم مواجه می شوند و در طول  ماجرا، فضایی طنز در فیلم رقم می خورد.

وی درباره لوکیشن های اصلی فیلم پاسخ می دهد: به دلیل شلوغی های شهر مشهد و همچنین محلی بودن فضای داستان، قصد داریم تا بخشی از لوکیشن ها را در گلبهار ببریم اما هنوز در این خصوص تصمیم نگرفته ایم و اکنون بیشترین تمرکز را بر روی انتخاب بازیگران داریم.

این تهیه کننده مشهدی درباره نحوه انتخاب بازیگران می گوید:تا کنون چند بازیگرمطرح برای ایفای نقش انتخاب شده اند اما هنوز با آنها قرار داد نبسته ایم همچنین در این فیلم ازتوانایی های هنرمندان مشهدی نیز استفاده خواهد شد.

الهیاری ادامه می دهد: دلیل اینکه از بازیگران ستاره  و مطرح استفاده می کنیم این نیست که بازیگر مشهدی خوبی نداریم بلکه این کار ، سراسری است و مخاطبین دوست دارند تا بازیگران چهره ببینند. همچنین این فیلم برای پخش در" سینما خانگی " تولید می شود.

وی درباره علت ساخت این پروژه سینمایی در مشهد پاسخ می دهد:  می توانستیم  فیلم " دور زدن ممنوع " را در شهر دیگری بسازیم اما هدف، این بود تا  تولید فیلم های سینمایی را درمشهد نگه داریم و برای ما مهم است  گردونه را همین جا حفظ کنیم.

این تهیه کننده مشهدی همچنین در خصوص حضور این پروژه در جشنواره فجر امسال می گوید: به دلیل طول کشیدن فیلمبرداری ، به "جشنواره فجر"امسال نمی رسیم ، ضمن اینکه باید سرمایه فیلم راهرچه سریعتر وارد بازار کنیم تا بتوانیم پروژه بعدی را شروع کنیم.

مشهد مزرعه پرورش هنرمندان بزرگ است

وی با اشاره به هنرمندان مطرح و نامی مشهدی تصریح می کند:مشهد مزرعه پرورش هنرمندان بزرگی در کشور است وافراد مشهوری  همچون استاد"کیانیان" و خانواده "ارجمند" را تحویل جامعه داده است اما باید فضای کار هنری در اینجا حفظ شود تا سایر هنرمندان دیگر نیز دیده شوند ، خروجی فیلم های سینمایی در مشهد بسیار خوب بوده است.

الهیاری در خصوص جذب اسپانسر درمشهد می گوید: فضای تبلیغاتی بسیار خوب و همچنین برندهای معتبری دراینجا حضور دارند اما جذب سرمایه گذار و "اسپانسر" برای ساخت فیلم به دلیل اینکه هنوز در مشهد  این عمل جانیافتاده ، سخت است.

وی  به حضور اسپانسر در فیلم " دور زدن ممنوع" می پردازد وتصریح می کند: در این فیلم با چند برند معتبر وارد مذاکره شده ایم اما هنوز قرار داد نبسته ایم.

فیلم "دورزدن ممنوع" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا موسوی و تهیه کنندگی ابراهیم الهیاری ، محمودتراشی مهرماه در مشهد مقابل دوربین می رود.

گزارشگر: نگار طاهونچی

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: