به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری گفت: هیات های عزاداری باید برنامه های خود را با انگیزه الهی برگزار کنند و از وارد شدن به مسابقه های غیردینی و غیرالهی پرهیز نمایند، کار باید برای خداوند و در راستای ترویج عاشورای حسینی باشد.

امام جمعه قم  ادامه داد: همانگونه حرکت امام حسین (ع) و قیام و مبارزه ایشان یک حرکت الهی و تنها برای رضایت خداوند متعال بود و رمز ماندگاری و جاودانگی آن نیز همین سبقه الهی بودن آن است، باید تلاش همه دست اندرکاران عزاداری اعم از سخنرانان، مداحان و هیات های مذهبی نیز در راستای اهداف آن حضرت و رضای خداوند باشد.

وی  با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید عزاداری بدون بدعت، خرافات و پیرایه باشد، گفت: امام حسین (ع) نیاز ندارد که ما بدعت ها و خرافاتی را وارد عزادای کنیم تا بخواهیم به وسیله آن مردم را به سمت عزاداری فراخوان و دعوت کنیم.

وی ادامه داد: جاذبه ها و مغناطیس حضرت سید الشهدا (ع) چنان زیاد است که همه دل ها را به سوی خود جذب می کند و قرآن کریم می فرماید "کسانی که اهل ایمان وعمل صالح هستند در دل های مردم جای دارند".

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر برگزاری عزاداری بی پیرایه، سنتی و عاری از خرافات و بدعت تاکید دارند و باید مراقب باشیم دشمنان مسیر عزاداری های ما را به انحراف نکشانند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: با توجه به عشق و ارادات مردم به عزای حسینی، دشمنان دنبال این هستند که با نفوذ خود، از طریق مختلف مسائلی را در مورد عزاداری مطرح و یا چیزهایی را وارد آن کنند که با اهداف امام حسین (ع) سازگاری ندارد.

وی اظهار داشت: باید مراقب باشیم دشمن با نفوذ خود، در فرهنگ عاشورا بدعت گزاری نکند، آنها دنبال این هستند تا از راههای غیردینی وغیر اسلامی در این عرصه ورود کنند، بنابراین مداحان با آهنگ گرم و مضامین بلند خود، شور حسینی ایجاد کنند و سخنرانان از این فرصت طلایی برای بیان معارف دین و تبیین قیام امام حسین (ع) استفاده کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه همه کارها باید خالصانه و برای رضای خدا باشد، از هیات های عزاداری خواست، وارد مسابقات غیردینی نشود و همه فعالیت های آنها همراه با اخلاص و تقوا باشد.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: آنچه برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد ماند کار برای خداوند و تقریب با درگان باری تعالی است و باید فعالیت ها و اقدامات ما در مسیر رضای الهی و همراه با اخلاص باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: