به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛در پایان نخستین روز از پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در ژاپن، بهمن عسگری و مجید حسن نیای 2 نماینده شایسته و ارزنده تیم ملی کاراته ایران به دیدار رده بندی راه یافتند.پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان از صبح امروز و با حضور 649 کاراته کا از 79 کشور در شهر توکیو ژاپن آغاز شده و نمایندگان ایران در کاتای انفرادی بانوان و کومیته انفرادی مردان و بانوان به میدان رفتند.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، مجید حسن نیا ابتدا 4 بر 2 از سد بروس داگلاس از برزیل گذشت. سپس ۳ بر صفر استفانوس ژینوس از یونان را برد. در ادامه مقابل صدرالدین سایماتوف از ازبکستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در هانتی برنده تاتامی شد.او در نیمه نهایی 6 بر صفر مغلوب دارخان اسدیلوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. با راهیابی نماینده قزاق به فینال، مجید حسن نیا به دیدا رده بندی رفت و برای کسب مدال برنز روز یکشنبه به روی تاتامی می رود و با الخاندرو اورتیز از اسپانیا مبارزه خواهد کرد.
در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری یک بر صفر لوکا پتنباچر از اتریش را برد. در ادامه موفق شد ۲ بر صفر ممدوح عبدالله عبدالعزیز از مصر را مغلوب کند. سپس یک بر صفر یوشی ساکایاما از ژاپن را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کن نیشیمورا از ژاپن پس از کسب نتیجه صفر بر صفر در هانتی نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.او برای کسب مدال برنز با نوبیتس آلمانی مبارزه می کند.
در همین وزن علی اصغر آسیابری ابتدا ۵ بر صفر تیموفی لوتنف از روسیه را از پیش رو برداشت. در ادامه آسیابری ۸ بر 2 دایسوکه واتانابه از ژاپن را برد. او در سومین دیدار در یک مبارزه جانانه در حالی که از لوئیجی بوسا ایتالیایی عقب بود، موفق شد نتیجه را به سود تغییر دهد و در هانتی برنده تاتامی باشد.آسیابری در مبارزه چهارم مقابل استانیسلاو هورنا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی ۵ بر ۵ با قانون سنشو بازنده شد و با شکست هورنا مقابل رافائل آقایف از آذربایجان، علی اصغر آسیابری حضور در جدول شانس مجدد را از دست داد و حذف شد.
در وزن ۶۷- کیلوگرم، امیررضا میرزایی ۳ بر یک جردن نووس از لوکزامبورگ را برد. در بازی دوم با کسب تساوی صفر بر صفر مقابل مارسل تادیسی از مجارستان در هانتی مغلوب شد و با شکست تادیسی مقابل نماینده ژاپن، امیررضا میرزایی از حضور در ادامه رقابتها بازماند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: