به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ آیت‌الله   میرعمادی  در سوگواره «احلی من العسل» که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: یکی‌ از نوجوانان که در کربلا نقش‌آفرینی کرد سعید ابن عبدالله بود این نوجوان تا ظهر عاشورا زنده بود در ظهر عاشورا وقتی امام حسین(ع) به نماز ایستاد سعید ابن عبدالله می‌دید برخی یاران آمدند خود را سپر کردند تا تیر به امام حسین(ع) اصابت نکند.

او افزود:   این نوجوان نیز در ظهر عاشورا یک سپر برداشت و خود را سپر امام کرد تا جایی‌که تیر اول و دوم و سوم به این نوجوان خورد وقتی نماز امام حسین(ع) تمام شد سعید ابن عبدالله به زمین افتاد امام بر بالین او حاضر شد و به امام فرمود آیا از من راضی هستی که این کلام نشان از آگاهی نوجوانان عاشورایی دارد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که جوانان و نوجوانان کربلا ویژگی خاصی دارند به‌طوری‌که در زیارت‌نامه آنان آمده شما یاران مخصوص خدا بودید به تشریح ویژگی جوانان کربلا پرداخت و تصریح کرد: اولین ویژگی جوانان و نوجوانان در کربلا معرفت و آگاهی بود کمااینکه جوانان کربلا بهترین راه را انتخاب کردند که نمونه آن قاسم ابن عبدالله است.

نماینده ولی‌فقیه در ا لرستان نمونه دیگر جوانان عاشورایی را اولاد عقیل برشمرد و یادآورشد: در شب عاشورا وقتی امام به آنان فرمود شما بروید در پاسخ گفتند یا حسین(ع)، مرگ باد زندگی بعد از تو ما زندگی بدون حسین(ع) نمی‌خواهیم که این امر نشان از معرفت جوانان و نوجوانان عاشورایی دارد.

 

او باب یان اینکه  نتیجه حادثه عاشورا و نقش‌آفرینی جوانان کربلا شهید حسین فهمیده می‌شود،عنوان  کرد: شعار جوانان و نوجوانان کربلایی این است که زندگی بدون ولایت نابودی است کمااینکه این جوانان دشمن را خوب شناختند.

آیت الله میرعمادی  ویژگی دیگر جوانان و نوجوانان عاشورایی را وفاداری و ایثار برشمرد و گفت: این جوانان به بیعت خود وفادار بودند این در حالی‌است که برخی‌ها ممکن است در شرایط عادی ممکن است پیمان ببندند اما در روز سخت در میدان نمانند اما جوانان و نوجوانان عاشورایی در روز سخت در رکاب امام حسین(ع) ایستادگی کردند.

او با بیان اینکه  در کربلا سر دو نفر را جدا کردند و به سمت مادرشان پرتاب کردند یکی وهب و دیگری عمر ابن جناده انصاری بود ولایت‌مداری را ویژگی دیگر جوانان و نوجوانان عاشورایی برشمرد و افزود: جوانان عاشورایی پیرو ولایت و عاشق شهادت بودند که نمونه آن قاسم ابن الحسن(ع) است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که اگر می‌خواهیم ولایت‌مداری را در جوانان ببینیم به کلام قاسم ابن الحسن(ع) را توجه کنیم که فرمودند شهادت در نزد من شیرین‌تر از عسل است، تاکید کرد: ولایت یعنی خودسرانه کاری انجام ندهیم هر چه رهبر فرمود اطاعت کنیم کمااینکه پیرو ولایت عاشق شهادت پیام سوگواره احلی من العسل است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: