به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در جلسه هماهنگی برپایی نماز ظهر عاشورا، اظهار کرد: در نزد خداوند هیچ واجبی بالاتر از نماز نیست چراکه نماز مهم‌ترین عامل نزدیکی به خدا و عامل قبولی اعمال و مرز بین اسلام و کفر است.

وی با ذکر این مطلب که هیچ عاملی تاثیرگذارتر از نماز در اخلاق و تربیت انسان نیست، خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد تاثیرگذاری در اخلاق و تربیت انسان داشته باشد عادت به نماز را ترویج دهد این در حالی بوده که نماز در تمام ادیان الهی بوده است و تمام پیامبران الهی مردم را دعوت به اقامه نماز کردند.

آیت‌الله میرعمادی نکته برجسته قیام امام حسین(ع) را اقامه نماز دانست و با تاکید بر لزوم اهتمام بیشتر و بهتر برای اقامه نماز ظهر عاشورا، ادامه داد: اوج زیبایی نهضت امام حسین(ع) اقامه نماز ظهر عاشورا است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه نماز ظهر عاشورا، اقامه نماز به تاسی از امام حسین(ع) است، اضافه کرد: نماز ظهر عاشورا اعلام وجود در پیروی از امام حسین(ع) است.

وی با بیان این مطلب که صدا و سیما باید شکوه و عظمت اقامه نماز ظهر عاشورا را به جهانیان نشان دهد، خاطرنشان کرد: انعکاس مراسم باشکوه نماز ظهر عاشورا نشان دادن عظمت امام حسین(ع) است.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که عزاداری امری مستحب اما اقامه نماز واجب است، اضافه کرد: در بحث ترویج و تبلیغ نماز ظهر عاشورا رسالت بر دوش صدا و سیما است مضاف بر این علت انتخاب پخش زنده نماز ظهر عاشورا مصلی الغدیر برای نشان دادن عظمت امام حسین(ع) است و به عنوان یک نماد است.

آیت‎الله میرعمادی ادامه داد: امروز از ابزار رسانه برای ترویج دین بهتر استفاده کنیم و ترویج فرهنگ نماز را به خوبی نشان دهیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: