به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت‌الله علی‌اکبر مسعودی خمینی با اشاره به رشادت‌های حضرت زینب(س) در واقعه کربلا اظهار داشت:در واقعه کربلا هرکسی که همراه امام حسین(ع)  حضور داشت نقش مهمی را ایفا کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و خصوصیات اخلافی حضرت زینب(س) افزود:این بانوی پاک‌دامن یکی از بانوانی است که با هیچ‌کسی قابل‌مقایسه نیست و به‌تمام‌معنا خصوصیات انسانی را در خود جمع کرده بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد:از حضرت زینب(س) پرسیدندکه واقعه کربلا را چگونه دیدی که فرمودند ما رایت الا جمیلا این جمله کوتاه است ولی یک دنیا باید درباره آن بحث کرد.

استاد حوزه علمیه ابراز کرد:حضرت زینب(س) فرمود همه مسائلی که مشاهده کردم همه را جمیل و زیبا دیدم که این موضوع نشان می‌دهد خداوند همه موضوعات کربلا را برای حضرت زینب(س) زیبا جلوه می‌دهد.

آیت‌الله مسعودی خمینی بیان کرد: در واقعه عاشورا سر امام حسین(ع) بریده شد و حضرت زینب(س) اسیر شد ولی درراه خدا و معبود بود، ما رایت الا جمیلا که این سخن زینب کبری جمله‌ای است که باید تا ابد درباره آن صحبت کرد که اسارت و شهادت را زیبا مشاهده کرد.

وی افزود:1400 سال از واقعه عاشورا می‌گذرد ولی امروز در دورترین نقاط کشور و جهان سینه‌زنی وجود دارد و واقعه عاشورا ماندگار شده است که این موضوع به خاطر رسالت و نقش بی‌نظیر حضرت زینب(س) است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اقدامات زینب کبری(س) برای ترویج و تبیین نهضت عاشورا گفت:حضرت زینب(س) در طول راهی که طی کردند حدود 40 روز طول کشید،در جلسه ابن زیاد و یزید حضور پیدا کرد و خطبه‌های روشنگر ایشان نبود واقعه عاشورا و ابعاد آن ماندگار نمی‌شد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد:حضرت زینب(س) در همه محافل و مجالس انسانیت، قرآن، اسلام و خدا را معرفی کرد و خداوند مقام بسیار بالایی به این بانوی پاک‌دامن داد، حضرت زینب(س) نقش بسیار مهمی در واقعه کربلا ایفا کرد و امروز نهضت عاشورا مرهون زحمات ایشان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: