سید مسعود ریاضی صبح امروز با اعلام این خبر به خبرنگار برنا در مشهد گفت: از آنجاکه ورزش جنبه های اجتماعی و فرهنگی پررنگی در جامعه دارد می تواند منشا حرکات اجتماعی تاثیرگذاری باشد، لذا بر آن شدیم از ظرفیت های بالای اجتماعی ورزش در جهت پیشبرد هدف بزرگ فرهنگی هویتی توس استفاده کنیم.

وی با اعلام خبر صعود تیم نماینده کشتی مشهد به لیگ برتر گفت: از فصل جدید لیگ برتر کشتی و پس از مدت ها دوری مشهد از سطح اول کشتی کشور، در این مسابقات حاضر خواهیم شد و مناسب دیدیم از این فرصت برای مطرح کردن خواست عمومی مردم برای ثبت میراث کهن هویتی و تاریخی خراسان زمین استفاده کنیم، چراکه شاهنامه خود عرصه پهلوانی و رشادت و پایمردی است و بهترین فضا و زمینه برای مطرح کردن حرکت های ورزشی و فرهنگی.

ریاضی با تاکید براینکه فضای ورزش به ذات خود فضایی فرهنگی اجتماعی است، گفت: استفاده از واژگان خاص که نشانگر هویتی و فرهنگی بوده یا مطالبه عمومی را مطرح می کند برای تیم های ورزشی بسیار مناسب است و فدراسیون کشتی از نام تیم مشهد استقبال کرد، لذا پیشنهاد می کنم سایر تیم ها نیز در صورت امکان از نام های مرتبط با یک شعار فرهنگی، زیست محیطی یا... استفاده کنند چراکه باید از ظرفیت های اجتماعی و همرسانی ورزش برای اهداف متعالی بهره برد.

وی با اشاره به حمایت جامعه ورزش از این حرکت فرهنگی هیات کشتی و شورای شهر گفت: تنها 6 نفر از خراسان بزرگ موفق به فتح قله های جهانی کشتی شده اند که یک نفر آنها به نام مجید خدایی امروز در حمایت از نماینده کشتی مشهد سرمربی گری تیم «#تا_ثبت_جهانی_توس» را قبول کرده است. توقع ما از چهره های برتر ورزشی و جامعه ورزش کشور آن است که در حمایت از کمپین مطالبه گری عمومی مردم همراهی مداوم داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: