به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛حضرت آیت ا... عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین در جلسه ستاد مردمی اربعین گفت: مقاومت اسلامی و امنیت کشورهای منطقه به واسطه حماسه اربعین تقویت شده است و امیدواریم هر ساله شاهد افزایش حضور باشکوه مردم در این حماسه حسینی باشیم.

آیت‌ا... عبدالکریم عابدینی، با تقدیر از همدلی و همکاری همه دست‌اندرکاران پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: همکاری و مشارکت بسیار خوب مردم و مسئولان در برگزاری حماسه عظیم اربعین، بسیار ارزشمند است و باید قدردان این همدلی و همراهی باشیم.

وی توجه به افزایش زائران را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید همه پیش‌بینی‌ها برای مدیریت پیاده‌روی اربعین صورت بگیرد تا با افزایش زائران اربعین، خدمات‌رسانی به نحو شایسته صورت بگیرد و برنامه‌ها به نحو مطلوب انجام شود.

امام جمعه قزوین پرداختن به موضوع پیاده‌روی اربعین را یکی از رسالت‌های شورای فرهنگ عمومی دانست و افزود: پیاده‌روی اربعین، بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین کار فرهنگی محسوب می‌شود و شورای فرهنگ عمومی باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین توجه به حمل و نقل و تغذیه زائران را در داخل مرزهای کشور ضروری دانست و تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که در زمان بازگشت زائران، خدمت‌رسانی متوقف نشود و با جدیت بییشتری این کار صورت بگیرد.

وی در ادامه بر توجه هر چه بیشتر بر اهداف معنوی حماسه اربعین تأکید کرد و گفت: علاوه بر کارهای خدماتی در حماسه اربعین، باید اهداف معنوی این حرکت عظیم نیز مورد توجه قرار گرفته شود چون بعد فرهنگی اربعین در اولویت قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: