به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛محمد اسماعیل حافظی مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین در خصوص این طرح حوزه مدیریت شهری گفت: طراحی پروژه سرزمین مشاغل کودک در دهکده طبیعت بوستان باراجین در دست انجام است.
وی با بیان اینکه این طرح با رویکرد اجتماعی و به منظور معرفی و آموزش اصول اولیه مشاغل مختلف به خردسالان و کودکان  ۳ تا ۱۲ سال تعریف شده است. تصریح کرد: شهر دوستدار کودک شهری است که در آن خواسته‌های کودک در اولویت قرار گرفته و شرایط اجتماعی، فرهنگی و معماری آن همسو با نیازهای موجود بوده و حقوق کودکان در سیاست‌ها، قوانین، برنامه‌ها و بودجه منعکس می‌شود.
 وی اضافه کرد: از جمله اهداف حائز اهمیت این طرح آشنایی کودکان با مشاغل مختلف مانند نجاری، باغبانی، مهندسی، پزشکی، مکانیکی، آتش نشانی، فروشگاه، رستوران، شکوفایی علایق درونی کودک و نیز بروز خلاقیت‌های ذاتی کودکان و آشنایی آنان با مدل‌های فیزیکی (ماکت) و وسایل کاری و فناوریهای چند رسانه‌ای است.
 این مسئول حوزه مدیریت شهری، ایجاد فضاهای جدید شهری جهت تفریح و سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت در قالب بازی متناسب با سن خود در محیطی متفاوت و ویژه، رونق گردشگری، خلق فضاهایی جهت مکث، تفکر، طرح خلاقانه و طراحی خاص و ویژه ابزارها، مسایل و مبلمان فضا با ابعاد و مقیاس متناسب کودکان را از دیگر اهداف اجرای این پروژه اعلام کرد.
 طرح سرزمین مشاغل کودک در محدوده دهکده طبیعت از اراضی بوستان ملی باراجین واقع شده و ابنیه اولیه تعیین شده براساس برنامه فیزیکی برای این پروژه در حدود یک هزار متر مربع است که در قالب فضاهای بازی برای هر شغل و فضای جانبی مورد نیاز پروژه تعریف می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: