به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، با بیان اینکه بنا بر روایتی هفتم صفر، شهادت امام حسن مجتبی (ع) است، اظهار کرد: امام حسن مجتبی (ع) سفارش کرده اند که در زندگی اهل تفکر و اندیشه باشیم و تفکر و اندیشه را منشأ هر کار خیری معرفی کرده است.

 وی با تسلیت شهادت حضرت رقیه (س)، تصریح کرد: پس از گذشت 14 قرن که از شهادت این کودک خردسال می گذرد، همچنان دست یزیدیان به قتل، کودک کشی و کشتار مظلومین آلوده است.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: امروز همان گونه که یزیدیان به پیروی از اجدادشان به کودک کشی و جنایت دست می زنند، پیروان امام حسین (ع) به تبعیت از حضرت، حمایت از مستضعفان را در پیش گرفته اند و این حرکت را در جبهه مقاومت مشاهده می کنیم.

 امام جمعه قزوین در ادامه به سالروز هجرت امام خمینی (ره) از عراق اشاره کرد و یادآور شد: رژیم منحوس بعثی تصمیم گرفت امام را از عراق به کشور دیگری بفرستد. امام خمینی (ره) به سمت کویت حرکت کردند اما دولت کویت لیاقت پذیرایی از ایشان را نداشت چرا که یک دولت وابسته بود و نمی توانست میزبان عبدی صالح، عارف و مجاهد فی سبیل‌الله باشد.

 وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اولویتشان کشورهای اسلامی بود، بیان کرد: اگر کشور کویت پذیرای امام خمینی (ره) می شد، عزت و آبرو پیدا می کرد اما این لیاقت را نداشت و این فرصت را از دست داد.

 آیت‌الله عابدینی ادامه داد: امام (ره) فرمودند اگر هیچ کشوری مرا نپذیرد، من سوار بر کشتی می شوم اما پیام حق طلبانه خود را به مردم می رسانم و راه حق را ادامه می دهم. پس از آن امام خمینی (ره) به فرانسه رفتند و در آن زمان فرانسه موقعیتی داشت که پیام امام به سراسر عالم مخابره می شد.

  خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: به خاطر همین موقعیتی که کشور فرانسه داشت، صدای انقلاب امام خمینی (ره) به همه جای عالم رسید و در نهایت با عنایت الهی و حمایت و پشتیبانی مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی، انقلاب به نتیجه رسید.

 وی در ادامه هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و اشاره کرد: اقتدار نیروی انتظامی در مبارزه با فساد، امیدآفرین و روحیه‌بخش است و در بسیاری از عرصه ها موفقیت بسیار زیادی داشته اند و روز به روز این موفقیت ها و توفیقات بیشتر می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: نیروی انتظامی در کنار عزیزان دیگر در خدمت به پیاده روی عظیم اربعین، خدمات بسیاری را به مردم و زائرین ارائه می کنند و نقش مهمی در تأمین امنیت اربعین دارند.

 امام جمعه قزوین به سالروز بمباران شهر سومار اشاره و عنوان کرد: مشاهده می کنیم قدرت کشور عراق، سوریه، لبنان و یمن به گونه ای بالا رفته است که دشمن هراس دارد که به این کشورها تعرض کند.

 وی با تسلیت سالروز وفات سلمان فارسی افزود: سلمان از ایران که آن زمان مسلمان هم نبود، به خاطر یافتن دین حق اقدام به هجرت کرد و وقتی به پیامبر (ص) رسید و پیام اسلام را شنید، ایمان آورد و آنقدر به خاندان رسول اکرم (ص) و امیرالمؤمنین (ع) نزدیک شد که رسول خدا (ص) درباره ایشان فرمودند سلمان جزو خانواده ماست.

 آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: دربرخی از نقل ها می گویند که پیامبر (ص) درباره سلمان گفتند هر کسی او را خوشحال کند، مرا خوشحال کرده است و همان سخنانی که درباره حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) گفته اند، درباره سلمان نیز فرموده اند.

 خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: رسول خدا (ص) در تفسیر آیه‌ای از قرآن کریم فرمودند کسانی از همشهریان سلمان هستند که بعداً به اسلام می پیوندند و اگر ایمان در ثریا هم باشد، سراغ آن رفته و ایمان می آورند و امروز می بینیم همین گونه شده است.

 وی به سالروز حمله نظامی آمریکایی ها به افغانستان اشاره کرد و گفت: یقین داریم افغانستان به زودی شرایطی پیدا می کند که دیگر آمریکایی ها نتوانند آنجا بمانند، همان طور که این اتفاق در سوریه و عراق افتاده و کم کم منطقه از لوث وجود متجاوزان آمریکایی و اروپایی کاملاً پاک خواهد شد.

 امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز شهادت عمار یاسر عنوان کرد: این شخصیت بزرگ برای امیرمومنان(ع) بسیار ارزشمند بود و افرادی مثل عمار یاسر و مالک اشتر اطراف امیرمومنان بسیار کم بودند که مثل حمزه سیدالشهدا(ع) برای پیامبر گرامی(ص) و حضرت ابوالفضل(ع) برای امام حسین(ع) بود. عمار کسی بود که جایی که از بی وفایی مردم دلگیر می شوند فریاد برمی آوردند عمارها کجا هستند.

 وی ادامه داد: ما باید در وجود خود ایمان و تقوا را تقویت کنیم و عمار زمان خود باشیم. عمار یاسر در جنگ صفین به شهادت رسید یاران امیرمومنان گفتند معاویه عمار را کشت و پیامبر اسلام فرمودند هر گروهی که عمار را به شهادت برساند باطل است، اما معاویه با وقاحت آمد و گفت؛ علی(ع) عمار را کشت زیرا اگر امیرمومنان عمار را به میدان نیاورده بود او کشته نمی شد.

 آیت الله عابدینی با تاکید بر اینکه ما باید تبلیغات دشمن را به خوبی بشناسیم، گفت: در فتنه ۸۸ هم شاهد بودیم که دشمنان از همین شیوه های معاویه ای استفاده کردند تا جنگ داخلی و اختلاف در کشور ایجاد کنند، همان شیوه ای که هم اکنون در عراق درحال انجام است تا آشوب بپا کنند و انتقام "آرامکو" و پهپاد امریکایی و عملیات موفق و کوبنده "نصرالله من الله" در یمن را از جبهه مقاومت منطقه بگیرند.

 این خطیب نمازجمعه عنوان کرد: دشمنان در اتفاقات اخیر کشور عراق به دنبال تضعیف اربعین هستند تا از شور و گستردگی این جریان عظیم کم کنند. اما دشمنان کور خوانده اند و این جریان عظیم با گستردگی به راه خود ادامه خواهد داد.

 وی گفت: هنوز زمانزیادی تا انتخابات باقی مانده است اما مشاهده می شود عده ای به پول های بیت المال دست درازی می کنند. مسئول بی کفایتی مبلغ قابل توجهی را از طریق ارگان‌های دولتی در اختیار فردی قدرت طلب قرار داده است تا برای انتخابات پیش رو به عنوان حسینیه هزینه شود. در حالی که برای حل مشکلات ساخت جاده و امور بهداشت و درمان مردم، از کمبود بودجه ها صحبت می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: این هزینه کردن ها برای مسجد و حسینیه از طریق این افراد قدرت طلب در مناطقی انجام می گیرد که حسینیه و مسجد به اندازه کافی دارد و مردم نیازی به این امکانات ندارند. مسجد و حسینیه ای که با پول های غارت شده مردم و بیت المال ساخته می شود مسجد ضرار است.   

 امام جمعه قزوین عنوان کرد: خدای متعال به ما فرموده است آن کسی که براساس ایمان به خدا و روز قیامت برای عمران و آبادانی مسجد قدم برمی دارد، می تواند زمینه ساز آبادانی مساجد شود اما اگر براساس حیله و نیرنگ و نفاق در این عرصه مقدس قدم می گذارد عامل شیطان و تفرقه است.

 وی با اشاره به وقوع جنگ نهروان در تاریخ اسلام ابراز کرد: از ابتدای اسلام و با وقوع جنگ های مختلف تا به امروز مسلمانان به پیروزی های مختلفی دست پیدا کرده اند و روز به روز پرچم اسلام بیشتر برافراشته می شود و دشمنان اسلام دچار ذلت و زبونی بیشتری می شود.

 آیت الله عابدینی بیان کرد: اگر شرایط حضور در  پیاده روی اربعین را نداریم، چه خوب است که هرچقدر  می توانیم برای برگزاری باشکوه این پیاده روی کمک کنیم کم پیش می آید پول ما در راه اربعین خرج شود که باید سعی کنیم این فضا را قدر بدانیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: