به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در دوره آموزشی مبلغان دینی آموزش و پرورش در اردوگاه شهید بابایی اظهار کرد: آموزش و پرورش نهاد مهمی است که زمینه پرورش و تعلیم دانش‌آموزان و نسل‌های آینده ساز این کشور را عهده‌دار است و حضور طلاب و ارتباط‌گیری با این قشر نوجوان می‌تواند مسائل فرهنگی و دینی را به آنها منتقل کند.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: هرکسی در هر رده و سن و جایگاهی برای خدا قیام کند و مسیر و راه پیامبر اسلام(ص) و ائمه(ع) را ادامه دهد از این حدیث امام رضا(ع) بهره خواهد برد. امام می‌فرمایند: "اگر خدا کسی را برای ارشاد و برقراری عدالت و هدایت بندگانش برگزیند سه چیز مهم به او عطا خواهد کرد اولین هدیه عنایت شرح صدر به اوست، دومین هدیه خدا این است که صاحب حکمت می‌شود، سومین هدیه خدا، عطای علوم الهامی به این فرد است."

وی ابراز کرد: اگر خدا شما را به عنوان مبلغ دینی برای هدایت و ارشاد دانش آموزان انتخاب کرده باشد به طور یقین درب دل‌های آنها را به روی شما باز خواهد کرد، و الا با بخشنامه و تاکید کسی حرف شما را گوش نخواهد کرد و تاثیرگذاری ندارید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اگر خدای متعال ما را برای حضور در میدان تعلیم و تربیت انتخاب کند به ما شرح صدر عنایت می‌کند یعنی استعداد دریافت معارف و حقایق دینی و قرآنی را به خوبی پیدا می‌کنیم و وقتی این استعداد در کسی پدید می‌آید، انوار معرفت الهی در دل او می‌تابد.

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: ارتباط گیری مستمر با قرآن و نفوذ آیات الهی در جان و دل ما زمینه ساز افزایش شرح صدر در دل‌های ماست و هر حدیث و خطبه ای از نهج البلاغه و هر حدیثی از ائمه(ع) که در دل ما نفوذ کند برای ما شرح صدر ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: امیرمومنان(ع) می‌فرمایند: "حکمت آنقدر موثر است که اگر در کوه‌ها وارد شد آنها را زیر و رو خواهد کرد."، بنابراین اگر ما با حکت به سراغ مردم برویم دل‌های آنها را متحول می‌کنیم.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: کلام امام خمینی(ره) حکمت بود، امروز رهبر معظم انقلاب هر سخنی که بیان می‌کنند برای ما حکمت و معرفت و هدایت است و باید با بهره گیری از آنها مسیر درست را بپیماییم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: علومی که خدای متعال به بنده اش عطا می‌کند مانند نوری است که به صورت الهی در وجود و جان فرد جاری می‌شود که هرچه از آنها برداشت می‌کنیم، بیشتر فوران می‌کند اما علومی که خودمان تحصیل می‌کنیم برکت لازم را ندارد.وی بیان کرد: هرکس که در مسیر الهی قدم برمی‌دارد و برای خدا قیام می‌کند هیچ زمانی دچار لغزش و درماندگی نمی‌شود و می‌تواند راه درست را تشخیص دهد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: