به گزارش خبرگزاری برنا؛ محسن حیدری روز یکشنبه اظهار داشت: مهریکی از کم بارش‌ترین ماه‌های سال در سیستان و بلوچستان است که بارندگی‌های به شدت بی‌نظم و بی‌قاعده و به شدت پراکنده دارد.

وی افزود: این شرایط را می‌توان در بررسی داده‌های بلندمدت بارش در برخی شهرهای استان نظیر چابهار تایید کرد. این شهر در حدود ۴۰ سال اخیر تنها ۲ بار در مهر گزارش بارندگی داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته چهار میلی متر باران از بندر چابهار گزارش شده است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته میزان بارندگی در برخی ایستگاه‌های باران‌سنجی شهرستان‌های ساحلی این استان به ۵۰ میلی متر و بیشتر از آن نیز رسید.

وی اظهار داشت: تا ساعت ۸.۳۰ امروز از ایستگاه «مومان» کنارک ۶۴، «سورکمب» چابهار ۵۰ و «کهیر» چابهار ۲۷ میلی متر باران گزارش شده است.

حیدری با بیان اینکه بارش‌های ۲ هفته نخست پاییز در برخی نقاط سیستان و بلوچستان حداقل در ۲۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است، گفت: در برخی نقاط به‌اندازه یک سال زراعی استان باران بارید و در برخی ایستگاه‌ها رکوردهای ۳۰ ساله بارندگی‌های مهر شکسته شد.

وی تصریح کرد: در خاش رکورد ۳۲ ساله بارندگی‌های مهر شکسته شد و برای نخستین بار از زمان تاسیس ایستگاه هواشناسی در این شهر میزان بارش‌ها به بیش از ۳۰ میلی متر رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: