دکتر مهدی فتاحیان معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا در کرمانشاه در خصوص انتخابات مجمع سازمان های مردم نهاد در استان اظهار کرد: یکی از مهمترین رویدادهای سال 98 انتخابات مجمع سمن های استان است، بر اساس اساسنامه ی مجمع سمن ها اعضای این مجمع دارای جایگاه حقوقی ارزشمندی خواهند شد که از این پس نظرات و برنامه های آنها در حوزه جوانان قابلیت اجرایی شدن دارد.

دکتر فتاحیان افزود: هر ساله اعتباری در اختیار مجمع سمن ها قرار می گیرد که بر آن اساس می توانند برنامه ها و مسائل حوزه جوانان را پیگیری کنند، حقیقتا باید از آقای تندگویان و تیم همراه ایشان قدردانی کرد که با تلاش فراوان توانستند این ظرفیت را در بین جوانان ایجاد کنند. این مهم را می توان مشق فعالیت مدنی برای جوانان دانست.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اضافه کرد: تلاش دو ساله ی معاونت امورجوانان وزارت ورزش و جوانان به اینجا ختم شد که بر اساس تعداد سازمان های مردم نهاد هر استان حد نصابی به آنها اختصاص داده شود که سهم استان ما 9 عضو اصلی و 2 عضو علی البدل می باشد که با انتخاب سمن های جوان استان برای یک دوره 2 ساله انتخاب می شوند، همچنین تاریخ برگزاری انتخابات مجمع سمن ها روز 22 آبان 98 می باشد.

دکتر فتاحیان بیان داشت: انتظار می رود با بلوغی که در سمن های جوان استان مشاهد شده است، زمینه حضور دوستان با تجربه و توانمند خود را در  مجمع فراهم کنند تا با برنامه ریزی و تلاش بتوانند موجب ارتقا جوانان استان شوند. بهترین کسانیکه می توانند برای جوانان برنامه ریزی کنند، خود آنها هستند. لذا استفاده خوب از این جایگاه می تواند منشاء برکات برای آنها باشد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: اکنون حدود 90 سمن فعال در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، روانشناسی و خانواده فعال هستند که خوشبختانه در بین آنها سمن هایی هستند که در کار خود خبره اند و مانند یک متخصص می توانند به مسائل مختلف جوانان ورود کنند.

فتاحیان اظهار کرد: این یک ظرفیت است که در کل کشور ایجاد شده اما به اعتقاد بنده ما هنوز نتوانستیم در استان از این ظرفیت به درستی و در جای خود استفاده کنیم. البته این موضوع جای نگرانی ندارد من معتقدم گاهی برای یادگیری آزمون خطا هم باید کرد. اما برای کاهش هزینه های آزمون و خطا دوره های توانمندسازی می تواند بسیار موثر باشد خوشبختانه طی هفت ماه گذشته وزارت ورزش و جوانان و همچنین معاونت امور جوانان استان اقدام به برگزاری کلاس های توانمندسازی نموده است که با استقبال خوب جوانان روبرو شد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: