به گزارش خبرگزاری برنا؛ رضا اردکانیان در مراسم بهره‌برداری طرح انتقال آب از محمدشهر به بیرجند اظهار داشت: در سال‌های ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی تعداد کل تصفیه خانه‌های فاضلاب 4 تصفیه خانه بود اما در چند روز گذشته تنها در استان کهگیلویه و بویراحمد 228 تصفیه خانه فاضلاب افتتاح شد و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است که هر 45 روز یک تصفیه خانه را وارد مدار می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از شکل‌گیری شرکت‌های آب فاضلاب در سال 69 این نیاز احساس شد تا در ساختار روستاها نیروهای متمرکز‌تری شکل گیرد و امروز با افتخار اعلام می‌کنیم هر هفته 30 روستا به شبکه آبرسانی متصل می‌شود.

وزیر نیرو بیان کرد: در سال 92 جمعیت روستایی کشور که از شبکه پایدار آب برخوردار بود 900 هزار نفر بود اما در حال حاضر بیش از 6 میلیون نفر است و در دولت تدبیر و امید 10 هزار و 336 روستا آبرسانی شده است.

وی عنوان کرد: تاکنون یک هزار و 339 روستا به شبکه آب سالم پایدار وصل و تا پایان دولت تلاش می‌شود جمعیت برخوردار را به 10 میلیون برسانیم.

اردکانیان گفت: خراسان جنوبی  نخستین استانی است که طرح مصوب سازگاری با کم آبی را دارد و اطمینان داریم جهت‌گیری طرح‌ها و تخصیص منابع بر اساس برنامه با نگاه رو به آینده با تاکید بر اشتغال یک هزار و 360  پروژه آب فاضلاب و برق در استان است که پیشرفت 37 درصدی دارد و در حال حاضر جمعیت شهری استان 100 درصد برخوردار از برق است.

وی افزود: سعی می‌کنیم به پروژه‌ها سرعت دهیم. این طرح که امروز افتتاح شد و طرحی که از دشت مختاران به بیرجند کلنگ خورد تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد و در بخش روستاها تلاش می‌شود از مشکلات فاصله بگیریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: