به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ قیاسیان در این گفت وگو با بیان اینکه طرح "صعود به 31 قله استانهای کشور در یک روز " به مناسبت هفته تربیت بدنی وورزش  وگرامیداشت شهدای ورزشکار در 19 مهرماه اجرا می شود ، اظهار کرد:  200 کوهنورد لرستانی در قالب 31 تیم در راستای اجرای این طرح   از 18 مهرماه به 31 استان کشور اعزام شده و 19 مهرماه کار صعود را انجام خواهند داد.

 او با بیان اینکه  کوهنوردان حاضر در این برنامه از 10 شهرستان  لرستان اعزام می شوند  ، افزود: به خاطر قدمت کوهنوردی درشهرستان خرم آباد بیشترین اعزام متعلق به مرکز استان است .

رییس هیئت کوهنوردی وصعودهای ورزشی لرستان با بیان اینکه کوهنوردان در دو بخش بانوان وآقایان در این  صعودها شرکت  خواهند کرد ؛ تصریح کرد: تصمیم گرفته ایم 5 قله را به طور مستقل به بانوان کوهنورد اختصاص دهیم ودر این راستا قله سنبران در لرستان ، قله  یخچال در همدان ، قله اورین در آذربایجان غربی  ،قله برف انبار قم  و قله دومیر در اراک به صعود بانوان اختصاص داده شده است .

  او هدف از اجرای این طرح را اثبات توانایی نیروی انسانی فعال و حرفه ایی در ورزش کوهنوردی لرستان دانست وبا اشاره به ابعاد فنی وتکنیکی این برنامه ، گفت: با توجه به توانایی وآمادگی جسمانی کوهنوردان صعود هرکدام از تیم ها مشخص شده است و  تعداد نفرات هر تیم نیز به درجه سختی قله وشناخت تیم ها از منطقه بستگی دارد .

 قیاسیان همچنین از همکاری سید علی کریمی مدیرکل ورزش وجوانان لرستان و سید حسین نازاریان مدیرکل بنیاد شهید لرستان به خاطر همکاری وحمایت از اجرای این طرح قدردانی کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: