به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل گمرکات استان کرمانشاه خلیل حیدری اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری ۵۶۷ میلیون و ۳۶۰ هزارو ۱۱۷ دلار کالا با وزن یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۱۱۱ تن درگمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۴ درصد و از حیث وزن ۲۱ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از این میزان ، تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۲۴۵ میلیون و ۸۹ هزارو ۴۶۹ دلار کالا به وزن ۴۴۰ هزارو ۴۶۲ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۷۳ درصد افزایش و از حیث وزن ۳ درصدکاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه  بیان داشت: در این مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۲۵۳ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۷۷۱ دلار کالا به وزن ۶۱۲ هزار و ۲۱۳ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۴۶ درصد و از حیث وزن ۴۳ درصدکاهش داشته است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۵۷ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۴۱۱ دلار کالا به وزن ۱۴۰ هزار و ۲۷۲ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۲۷ درصد و از لحاظ ارزش ۲۳ درصد رشد داشته است.

حیدری همچنین تشریفات صادرات گمرک پاوه را ۱۱ میلیون ۷۷۱ هزار و ۴۶۶ دلار کالا به وزن ۱۲۶ هزار و ۱۶۳ تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۱۷ درصد و از لحاظ وزن ۷۲۷ درصد افزایش داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سردکرد، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، هندوانه تازه، رخام پولیش داده شده شکل داده شده یا کار شده ، کود اوره، رب گوجه فرنگی ،خربزه ،کیسه نایلونی ، ظروف ملامین ، پیاز و موسیر، انواع بستنی حتی دارای کاکائو عنوان کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: