به گزارش خبرگزاری برنا؛ بهروز اسودی پیش از ظهر سه‌شنبه در یک‌صد و هشتاد و هشتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه تاکنون ۲۱ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در بخش تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ توانستند از خدمات ستاد تسهیل و رونق تولیدی بهره‌مند شوند، ابراز داشت: این واحدها برای تولید و اشتغال بالغ‌بر ۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.

وی ضمن بیان اینکه در حوزه تسهیلات رونق تولید سال جاری که از شهریور ما آغازشده ۱۴۵ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند، افزود: از این تعداد تاکنون ۱۳ واحد بالغ‌بر ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن بیان اینکه در این جلسه نیز با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۶۷ واحد تولیدی دیگر به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات موافقت شد، ابراز داشت: به این واحدها افزون بر یک هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود که این رقم می‌تواند برای ۱۱۰ نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته باشد.

اسودی ضمن بیان اینکه مشکلات بیش از ۹۷۰ واحد تولیدی مشکل‌دار در جلسات این کارگروه موردبررسی قرارگرفته است، تصریح کرد: درواقع هدف عمده این کارگروه جلوگیری از رکود و بازگرداندن واحدهای تولیدی به چرخه اقتصادی کشور است تا بتوانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

وی ضمن بیان اینکه در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی، زیربنایی و تأمین اجتماعی تولیدی بررسی شد، افزود: با همراهی دستگاه‌های عضو این کارگروه مشکل این سه واحد برطرف و امیدواریم در ادامه مسیر بتوانیم در راستای رفع موانع تولید گام‌های ارزشمند برداریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: