به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛مسئول ورزش بانوان ورزش وجوانان لرستان در  خصوص این جشنواره به برنا گفت:  این جشنواره در چهارمین روز هفته ملی کودک   با حضورناهید پرویز پور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و استقبال خانواده ها و با هدف ایجاد نشاط،شادی و آشنایی کودکان با بازی های بومی و محلی همچنین پوشش سنتی لرستان برگزار شده است .

فرزانه جمال شرف با بیان اینکه این برنامه به همت هیات انجمن های ورزشی خرم آباد و هیات بازی های بومی و محلی شهرستان خرم آباد،افزود:  طرح های ورزش تطبیقی محله محور با دستورالعمل وزارتی از جمله ابعاد این جشنواره بود که با استقبال خوب کودکان و خانواده ها نیز همراه شد.

او از استمرار برنامه های از این دست در مناطق مختلف برای کودکان خبر داد و گفت:  بازیهای بومی و محلی می توانند ضمن آشنایی نسل جدید با نوع بازی های سنتی  با توجه به ماهیت این بازیها موجب کاهش فقر حرکتی در کودکان شوند .

همچنین  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در حاشیه این جشنواره با اشاره به اهمیت توجه و تربیت کودکان از آنها به عنوان سرمایه های جامعه یاد کرد و برضرورت تربیت کودکان بر اساس موازین و دستورات اسلامی و دینی تاکید کرد.

 ناهید پرویز پور همچنین نقش مادران و خانواده ها در تربیت نسل آینده را اساسی و بنیادی دانست.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: