به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه سه شنبه شب در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه در محل فرمانداری قصرشیرین، اظهار کرد: موکب های بنیاد مستضعفان، ارتش و سپاه از ۲ روز گذشته فعال هستند و بقیه موکب های مربوط به سایر نهادها هم از فردا فعالیت خود را شروع می کنند.

بازوند افزود: کمپ های اسکان سپاه و جمعیت هلال احمر نیز کار اسکان زائران را انجام می دهند و در صورت افزایش تعداد زوار ظرفیت کمپ های اسکان افزایش خواهد یافت.

استاندار کرمانشاه گفت: پیش بینی های لازم برای افزایش تعداد زائران در قصرشیرین انجام شده و خدمات لازم به آن ها ارائه خواهد شد.

بازوند با بیان اینکه خدمات رسانی به زوار تا نقطه صفر مرز خسروی مطلوب است، افزود: به منظور ارائه خدمات بهتر در آنسوی مرز خسروی و در منذریه عراق امروز جلساتی با مسئولان عراقی برگزار و توافق های خوبی حاصل شد.

او اضافه کرد: فردا ۵۰ دستگاه اتوبوس کار  انتقال زوار از پارکینگ ها تا سه راهی نصرآباد و از این سه راهی تا پایانه مرزی خسروی را انجام می دهند و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر برای انتقال زوار در منذریه عراق مستقر می شوند.

او گفت: هیچ خودروی شخصی از سه راهی نصرآباد به سمت پایانه مرزی خسروی عبور نخواهد کرد.

وی همچنین از افزایش تعداد کاربران گیت های گذرنامه خبر داد و گفت :فردا ۴۰ کاربر در خسروی مستقر و در صورت نیاز این تعداد افزایش پیدا می کنند.

وی گفت: زائران بعد از خروج از مرز خسروی با هماهنگی های صورت گرفته به منطقه جدید الشط (حسینیه) در نزدیکی بغداد منتقل و از آنجا به کربلای معلا اعزام خواهند شد.

فرماندار قصرشیرین هم در این جلسه گفت: امروز نزدیک به هفت هزار زائر از مرز خسروی به سمت عراق عبور کردند.

مرادعلی تاتار افزود: تمهیدات لازم برای انتقال روان زوار به سمت بغداد اندیشیده شده و از بغداد تا کربلا با اعلام آمادگی طرف عراقی هر ساعت می توانند ۶ هزار نفر را از بغداد به کربلا انتقال دهند.

وی کرایه هر نفر از سمت خسروی به منطقه جدیدالشط بغداد را ۸۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: پول رایج ریال برای طرف عراقی قابل قبول است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: