به گزارش برنا،رضا رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر اردبیل افزود: در حال حاضر در چهار استان کشور چهار واحد لاستیک‌سازی  طرح‌های توسعه‌ای خود را اجرا می‌کنند.

وی گفت: این واحدها از ۱۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با  ورود آنها به فاز تولید، کشور در تامین لاستیک خودکفا می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه کارخانه آرتاویل تایر اردبیل هم‌اکنون ۳۰ درصد از نیاز لاستیک کشور را تامین می‌کند، افزود: این کارخانه نیز فاز دوم خود را تکمیل کرده و در سفر رئیس‌جمهوری به استان به بهره برداری می‌رسد.

او با اشاره به اقدامات انجام گرفته در استان در خصوص راه‌اندازی واحدهای تولیدی گفت: اردبیل یکی از استان‌های نوظهور در عرصه صنعت در سال‌های آینده خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این استان در حوزه معدن نیز دارای ظرفیت‌های غنی است، بیان کرد: در مطالعات انجام شده در پهنه‌های معدنی استان رگه‌های مس  شناسایی شده و باید اقدامات لازم برای استفاده بهینه از این ظرفیت انجام شود.

رحمانی با بیان اینکه استان اردبیل از نظر  صنایع سنگین از شاخص‌های پایینی برخوردار است، اظهار داشت: راه‌اندازی واحدهای آرتاویل‌تایر، کامیون‌سازی و نئوپان خلخال از جمله واحدهایی هستند که با توسعه آنها شاخص صنعت در استان ارتقا می‌یابد.

رحمانی برای بازدید از واحدهای تولیدی استان و نشست با فعالان اقتصادی روز پنجشنبه به اردبیل سفر کرد. وی در این سفر از واحدهای تولیدی اردبیل ، خلخال ، کوثر و مشگین‌شهر بازدید کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: