به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ حاجی میرزایی روز پنجشنبه در آیین افتتاح دبیرستان 12 کلاسه شاهد پلدختر،مواجهه مردم سیل زده لرستان با سیل را رویدادی مهم دانست و اظهار کرد: سیلی که در فروردین 98  در لرستان و پلدختر و بخش معمولان اتفاق افتاد در برخی از موارد دوره زمانی اش قابل شناسایی نیست و شاید صد سال است که تکرار نشده است به  اعتقاد من  بزرگتر از این رویداد، رویدادی است که امروز به خاطرش جمع شده ایم و آن نوع مواجهه مردم با سیل است.

اوافزود:در کنار سیل ویرانگر، سیل همکاری و تعامل در این منطقه شکل گرفت و مردم خوب لرستان از تمام کشور مردمانی را دیدند که برای کمک و مساعدت آمدندکه اتفاق مبارک ومیمونی است .

 حاجی میرزایی کشاندن مدرسه به میان جامعه و ارتباط برقرار کردن مدرسه با خانواده، جامعه محلی را یکی از سیاست های آموزش وپرورش عنوان کرد و یادآورشد: با توجه به  حضور مدرسه در مشکلات جامعه و امروز حضور جامعه در مشکلات مدرسه، گفت: این پیوندها و همکاری ها آن چیزی است که در جستجوی آن هستیم. هدف نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسان ها است و یکی از مهم ترین وجوه تربیت حس تعاون و همکاری است.  

وزیرآموزش وپرورش با اشاره به گرامیداشت  یاد خیرین مدرسه ساز فقید کشور از جمله مرحوم حافظی رئیس لرستانی  انجمن خیران مدرسه ساز ،خاطر نشان  کرد: این افراد برای ساخت و تجهیز مدارس، متعهد بوده اند و ما نیز باید این روند را ادامه دهیم.

حاجی میرزایی  با بیان اینکه امروز مجمع خیرین مدرسه ساز به یک درخت تنومندی تبدیل شده که کارگشا است، اضافه کرد:  خیرین مدرسه ساز در دو دهه اخیر بیش از 113 هزار کلاس درس ساخته اند و دانش آموزان را بهره مند کرده اند.

او در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به  نیروی انسانی در آموزش و پرورش این موضوع را  یکی از مهم ترین دغدغه های خود دانست و گفت: اینکه همه نگران آینده خود باشند مطلوب ما نیست ، از کوچکترین تلاشی برای حل مشکل دوستان دریغ نمی کنیم. پس باید تلاش کنیم مشکلات همکاران به کمترین حد ممکن برسد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه  با گرفتن مسئولیت   آیین نامه ایی برای  به کارگیری افراد در هیئت دولت به تصویب رسید و شیوه نامه هم از طرف وزرات  به استان ها ابلاغ شده است ، عنوان کرد: تمام تلاش مدیران استان این است که این کار به سرعت و با دقت انجام شود.

وزیرآموزش وپرورش  در خصوص رتبه بندی معلمان نیز یادآورشد: در این خصوص امسال بودجه ای در نظر گرفته شده و آیین نامه آن در دولت مطرح است که در صورت تصویب و حصول نتیجه  اول مهرماه سال 98 اعمال می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: