به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ رخشانی مهر روز پنجشنبه در آیین افتتاح مدرسه 12کلاسه شاهد پلدختر که با حضور وزیراموزش وپرورش برگزار شده بود با بیان این مطلب ، اظهار کرد: خیرین مدرسه ساز در اردیبهشت ماه تعهد کردند ۲۱۰ میلیارد را برای تکمیل پروژه های مناطق سیل زده اختصاص دهند که خوشبختانه این اتفاق خوب رقم خورد و امروز ۱۲۲ کلاس درس با حمایت خیرین تحویل آموزش و پرورش لرستان می شود.

او با بیان اینکه سازمان نوسازی مدارس زمان سیل در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان یک برنامه بلندمدت و یک برنامه کوتاه‌مدت تدوین کرد،افزود: در کوتاه مدت و برای مهرماه باید هرچه سریع تر مدارس تعمیری را سریع تر آماده می کردیم تا به چرخه آموزش برگردند، این اتفاق رقم خورد و امروز در لرستان همه مدارس نیازمند تعمیرات، تعمیر و به  دستگاه  آموزش و پرورش استان تحویل داده شده است.

رخشانی مهر تصریح کرد: با توجه به محرومیت‌هایی به جامانده از گذشته مدارسی هم باید جدید جایگزین شوند تا روستاهای جابه‌جاشده فضای آموزشی داشته باشند همچنین اینکه مدارسی هم در نقاط خاص قرار داشت، شرایط خاص داشتند و نیازمند تعمیرات اساسی و بازسازی بودند، تعمیرات این مدارس انجام شد و امروز یک مدرسه ۱۲ کلاسه در پلدختر نیز تحویل شد.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشوربا اشاره به ساخت مدارس درمناطق خاص و  روستاها نیز گفت: برای این مناطق و روستاها نیز پروژه هایی تعریف شده که با پیشرفت های متفاوت از ۱۰ تا ۸۰ درصد در حال اجرایی شدن هستند.

به گفته رخشانی مهر  در طی یک دوره مشخص این مدارس تحویل داده می شود و از پایان آبان ماه امسال سری دوم مدارس ما تحویل داده شده  و تا پایان سال پرونده مدارس منطقه سیل زده لرستان بسته خواهد شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: