به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار "روح الامین قاسمی" اظهار کرد: به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری های گسترده از آنان توسط فردی با هویت معلوم، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: با بررسی های ماموران مشخص شد متهم با شگردهای مختلف و معرفی خود به عنوان تاجر حرفه ای و طی چندین مرحله رفت و آمد اعتماد مال باختگان را جلب کرده و به آنان وعده فروش فوری املاک و دارایی هایشان با قیمتی مناسب را داده است.

سردار قاسمی با بیان اینکه متهم پس از فروش املاک شاکیان و دریافت پول، موبایل خود را از دسترس خارج کرده و متواری شده است، گفت: تحقیقات تخصصی پلیس آغاز شد و پس از یک سری اقدامات فنی و اشراف اطلاعاتی،سرانجام ماموران موفق شدند مخفیگاه کلاهبردار حرفه ای را شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم در مقر انتظامی و پس از مواجهه با مستندات غیرقابل انکار پلیس، چاره ای جز اعتراف نداشت و به کلاهبرداری 40 میلیارد ریالی از 22 شهروند در گرگان اقرار کرد.

فرمانده انتظامی استان گلستان در پایان با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضائی، گفت: شهروندان مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشند و در صورت مواجهه با افراد مشکوک به آنان اعتماد نکنند تا دیگر شاهد چنین مواردی در سطح جامعه نباشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: