به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار حسین اشتری روز شنبه در جمع خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: حدود ۶۰۰ هزار نفر از زائران از سفر عتبات عالیات برگشته‌اند و امروز نیز ۳۰۰ هزار نفر به این آمار اضافه شده است.

وی بیان کرد: با همت رزمندگان اسلام و مرزبانان غیور وضعیت امنیت در مرزهای کشور مطلوب است و مشکل امنیتی خاصی نداریم. 

 فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به آمادگی کامل پلیس در خدمات رسانی به زائران حسینی در مرزهای کشور گفت:مشکلاتی در بحث حمل و نقل برای جابه جایی مسافران در آن طرف مرزهای کشورمان به سمت مرز عراق وجود دارد که مسئولان عراقی و ایرانی درصدد حل این مشکل هستند تا حرکت زائران متوقف نشود.

وی با بیان اینکه هفته آینده پیک تردد زائران به عتبات عالیات است، تصریح کرد: همکاران ما در نیروی انتظامی و دیگر نیروهای مسلح و مسئولان آمادگی لازم را برای خدمت رسانی به زائران دارند و امیدواریم مشکلات موجود نیز رفع شود.

سردار اشتری اظهار داشت: ترافیک سنگینی در جاده‌های منتهی به مرز بویژه در مرز مهران به علت تردد زیاد زائران وجود دارد که این وضعیت باعث توقف یک تا ۲ ساعتی و بعضا سه ساعتی زائران در بعضی از مسیرها به علت هدایت اتوبوس‌ها و خودروهای شخصی توسط عوامل انتظامی برای جلوگیری از گره ترافیکی در سطح شهرها و موکب‌های بین راهی شده است.

وی ادامه داد: باید زائران عزیز سفر خود را بویژه در مسیر بازگشت مدیریت کنند و با ماموران انتظامی مسیر سفر به عتبات عالیات همراهی و همکاری لازم را داشته باشند تا مشکلی پیش نیاید.

 فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در خصوص وضعیت امنیتی مرزهای کشور گفت: با همت رزمندگان اسلام، مرزبانان عزیز و نیروهای مسلح وضعیت امنیت مرزها خوب و مطلوب است و اگر تحرکی است در آن سوی مرز و در جوار مرز خنثی می‌شود.

وی در خصوص نحوه ارائه خدمات گذرنامه به زائران اظهار داشت: با توجه به زمان بر بودن فرآیند چاپ گذرنامه و تحویل آن درب منزل زائران در ایام اربعین صدور گذرنامه موقت برای زائران حسینی  در دستور کار قرار گرفته تا مشکل و خللی در تردد زائران عتبات عالیات پیش نیاید.

سردار اشتری با تشریح برنامه سفر خود به سیستان و بلوچستان گفت:بازدید از مرز میرجاوه، بازدید از پاسگاه‌های مرزی، دیدار با همکاران مرزبانی و انتظامی از مهمترین برنامه‌های سفر به این استان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: