به گزارش خبرگزاری برناازلرستان  ؛خواجه‌ای در گفت وگوبا خبرنگاران ، اظهار کرد: در مجموع ۱۹۶۸ روستا تحت تاثیر مستقیم بارندگی و سیل بود که مورد ارزیابی قرار دادیم.

 او افزود: حدود ۴۷ هزار واحد مسکونی در سطح استان مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۳۳ هزار واحد خسارت دیده در قالب تعمیری و احداثی اعلام شد.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان  تصریح  کرد: نیاز بود که استان‌های معین به کمک استان بیاوریم که هم مدیریت خوب داشته باشیم هم در سریع‌ترین زمان از تجهیزات و امکانات خود استان‌ها نیز استفاده کنیم و بازسازی را به حد مطلوبی برسانیم.

خواجه‌ای خاطر نشان کرد: پنج استان به کمک استان آمدند و شش استان با احتساب خود استان لرستان تشکیل ستاد معین داد که اصفهان در پلدختر، اردبیل در معمولان، قزوین در نور آباد، مرکزی در چگنی و کردستان در الیگودرز مستقر شدند.

او گفت : در حال حاضر ۳۳ هزار واحد خسارت دیده اعلام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری و حدد ۱۳ هزار واحد معیشتی بود.

 خواجه ایی بیان کرد: تسهیلات برای ما در دو مرحله ابلاغ شد در مرحله اول ۱۴ هزار واحد تعمیری، ۱۸ هزار واحد معیشتی، ۷ هزار واحد احداثی روستایی، ۸۰۰ واحد شهری ابلاغ شده بود که اواخر دو سه هفته قبل مرحله دوم ابلاغ شده که در این مرحله ۴۸۰۰ واحد احداثی روستایی، ۷۱۰ شهری، ۲۰۰۰ واحد معیشتی و ۴۵۰۰ واحد تعمیری ابلاغ شد.

او گفت: در حال حاضر ۴۳ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد ۳۶ هزار واحد عقد قرارداد انجام داده و تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: