به گزارش  خبرگزاری برناازلرستان ؛ محمدی فارسانی به مشارکت مستقیم مردم در کمک به توانمندسازی مددجویان این نهاد خبر داد و افزود: جمع‌آوری و توزیع صدقات از طریق شبکه‌های مردمی و روش‌های نوین یکی از راههای مناسب محرومیت‌زدایی می‌باشد.

او به جمع‌آوری هفت میلیارد تومان صدقات مردم لرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مردم لرستان از طریق صندوق صدقات و پرداخت الکترونیکی این مبلغ را به نیازمندان اهدا نمودند.

محمدی فارسانی به نحوه مصرف صدقات جمع‌آوری‌شده اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد کمک‌های اهدایی مردم در قالب صدقات صرف محرومیت‌زدایی از خانوارهای نیازمند می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان به نحوه توزیع و هزینه کرد صدقات جمع‌آوری‌شده اشاره کرد و یادآورشد: بر اساس توافقنامه بودجه مبالغ جمع‌آوری‌شده در هر منطقه بر اساس نیاز مددجویان در شاخص حمایتی شامل کمک به درمان مددجویان روستایی و شهری، کمک به ازدواج مددجویان و تأمین جهیزیه، تأمین لوازم‌خانگی، پرداخت موردی، کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، اردوهای زیارتی، تعمیر تکمیل و بازسازی مسکن و تعامل با مراکز اجتماعی هزینه می‌شود.

او به تعداد مشترکین صندوق‌های صدقات در لرستان اشاره کرد و گفت:  ۱۷۸ هزار و ۷۰۰ مشترک صندوق صدقات در لرستان وجود دارد علاوه بر آن مردم سخاوتمند می‌توانند کمک‌های خود را از طریق تلفن همراه با ارسال عددیک به شماره ۸۸۷۷ ویا کد دستوری #۰۶۶*۸۸۷۷* به‌آسانی  صدقه پرداخت نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: