به گزارش خبرگزاری برنا از البرز، افشین مولایی بعد از ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیأت ورزش های همگانی استان البرز ضمن تبریک به رئیس منتخب این هیأت اظهار داشت: امیدوارم که رئیس هیأت با احساس مسئولیت بتواند عملکرد خوبی را در چارچوب سیاست های فدراسیون و اداره کل ارائه دهد.

وی با اشاره به این نکته که وضعیت سلامت مردم ایران چندان مناسب نیست، افزود: سرعت سالمندی در ایران بسیار زیاد است و ما در دو دهه ی آینده تا اندازه ی زیادی با چالش سلامت و کهنسالی مواجه خواهیم بود.

مولایی با تأکید بر این نکته که امروزه سبک زندگی مردم، سبک زندگی غیر فعال است، گفت: یکی از عواملی که می تواند سبک زندگی مردم را دچار اصلاح و تحول کند، فعالیت های بدنی و ورزش است.

وی تصریح کرد: ما در اصلاح سبک زندگی مردم چندان موفق نبوده ایم و علی رغم تمام تلاش هایی که انجام داده ایم، نتوانسته ایم ورزش را به عنوان بخشی جدی از زندگی تعریف کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در ادامه بیان داشت: استفاده ی روزافزون و حتی افراطی از تکنولوژی باعث شده که ما کوچکترین کارهای خود را نیز با استفاده از فضای مجازی انجام دهیم و در نتیجه به سمت کم تحرکی پیش رفته ایم.

وی مسئولیت هیأت ورزش های همگانی را مدیریت اصلاح رفتار در مخاطب دانست و اضافه کرد: اگر ما بتوانیم در یک بازه ی زمانی 10 ساله، استراتزی های جامعی را تدوین کنیم، می توانیم به اصلاح سبک زندگی مردم امیدوار باشیم.

این مسئول همچنین با اشاره به لایحه ی شرح وظایف، اختیارات و اهداف وزارت ورزش و جوانان، خاطرنشان کرد: اولین وظیفه ی وزارت ورزش و جوانان در لایحه ی اخیر، توسعه ی ورزش همگانی است و باید با به کارگیری افراد متخصص و مجرب ورزش همگانی به این مهم دست یافت.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که هیأت های ورزش همگانی در سراسر کشور بتوانند با شناخت گروه های مخاطب و نیازهای آنها و نیز کاهش موانع برنامه های ملی، در جهت بهبود وضعیت جسمانی مردم گام بردارند.