به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ فتایی عصر روز شنبه مراسم تودیع ومعارفه مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان ،ضمن تقدیر  از اعتماد مقام عالی وزارت و استاندار لرستان و خیر مقدم به حاضران، اظهار کرد: ابتدا لازم می دانم از زحمات و اقدامات ارزشمند حجت الاسلام حمید رضا حنان در دوران مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکر نمایم.

او  افزود: لرستان سرزمین مفاخر، مشاهیر، عالمان دینی و فرزانگان است و وجود آیین ها و سنت های اصیل در این منطقه و همچنین ظرفیت های بالقوه فرهنگی، هنری و دینی کم نظیر به همراه منابع انسانی قوی و جوانان مستعد، از لرستان سرزمینی توانمند ساخته که در حوزه های مختلف می تواند جزء استان های برتر کشور باشد.

فتایی تصریح کرد: همزمان شدن آغاز خدمتگذاری به مردم شریف لرستان با آیین افتتاحیه ی سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان را به فال نیک می گیرم. کتاب مبدا آفرینش و مادر فرهنگ است و بزرگترین بعثت نبوی در تاریخ بشر با کتاب و کتابت آغاز شده است.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس به ارائه بخشی از برنامه های مد نظر خود در راستای تعالی و توسعه فرهنگی و هنری لرستان پرداخت و گفت: عدالت در توزیع اعتبارات و برنامه های فرهنگی و هنری، محوریت دادن به فضائل اخلاقی در انجام امور محوله، حرکت در مسیر بیانه گام دوم انقلاب، ایجاد بستر مشارکت مردمی در تصمیم گیری‌ها، کاهش تصدی گری و همگرایی و همکاری فرهنگی با سایر دستگاه های اجرایی از مهمترین رئوس برنامه های کاری اینجانب می باشد.

او خاطر نشان کرد: استفاده بهینه از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی، انجمن‌ها و موسسات فرهنگی و هنری، موسسات قرآنی، کانون های مساجد و همچنین تعامل با دستگاه های اجرایی استان و مدیران و مقامات استانی بالاخص نماینده ولی فقیه در استان و استاندار لرستان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و ائمه جمعه، فرهیختگان و صاحب نظران، در راستای گسترش کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت ها از دیگر برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در دوره جدید محسوب می شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: