به گزارش خبرگزاری برنا، انتشار خبر تخصیص مبلغی از سوی مدیریت شهری کرج بمنظور ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی خط تخریبی برخی رسانه ها از جمله بی بی سی را به سوی شهردار کرج هدایت کرد.

این رسانه ها که همه ساله در ایام اربعین حسینی تمام توان خود را برای کم رنگ کردن بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان  بکار می بندند این بار با تمسک به نظر یک پاکبان شهرداری مبنی بر تاخیر در دریافت حقوق خود ، حملات سازماندهی شده ای نسبت به شهردار کرج را صورت داده و از هیچ تلاشی برای تخطئه حرکت مردمی راهپیمایی بزرگ اربعین فروگذار نکرده اند.

اگر چه مردم شریف ایران اسلامی به خوبی واقف بر شیطنت های موصوف هستند و همواره این تحرکات را عقیم گذاشته اند اما ذکر چند نکته در این باب ضروری بنظر می رسد.

۱- ایفای تعهد کارفرما نسبت به کارگر و پرداخت به موقع حقوق امری بدیهی است و ضرورت پاسخگویی به موقع به مطالبات این قشر خدوم نیز جزء لاینفک مدیریت است که در این باره بررسی های بعمل آمده گویای آن است که حقوق فرد مزبور تنها در این ماه با تاخیر پرداخت شده که علت آن نیز بروز برخی اختلالات پرداختی در موضوع بیمه تامین اجتماعی بوده که آن نیز مرتفع شده است.

۲- مدیریت شهری بعنوان یکی از متولیان امر فرهنگ ،همواره در مناسبت های مختلف مکلف به تامین خواسته های فرهنگی اقشار مختلف جامعه بوده و اساسا بودجه ی فرهنگی این حوزه نیز می بایست در مناسبت های ملی و مذهبی اعم از جشن ها و عزاداری ها صرف گردد که مناسبت اربعین حسینی نیز از آن جمله است.

۳- ارائه خدمات به شهروندان را می توان فلسفه ذاتی شکل گیری شهرداری دانست و بر مدیریت شهری فرض است که در هر مقطع زمانی و مکانی که مردم نیاز به خدمت رسانی دارند ادای وظیفه نماید که موضوع راهپیمایی اربعین حسینی نیز جدای از این تعریف نبوده و حضور هزاران شهروند کرجی در این گردهمایی بین المللی،  ضرورت ایجاد فضای خدمات رسانی در کربلای معلی و نجف اشرف بمنظور تسهیل در انجام فرائض مذهبی شهروندان را بیش از پیش ایجاب می کند.

۴- در جامعه ی اسلامی که از جوانب مختلف تحت هجمه های مختلف فرهنگی است ، مسئولیت تمامی دستگاه ها در تقویت باورهای مذهبی و ترویج شعایر دینی را دوچندان می کند و یقینا بسط و گسترش باورهای دینی مردم به موازات ایجاد فضای نشاط اجتماعی گام مهمی در راستای خنثی سازی هجمه های فرهنگی است که عملکرد مدیریت شهری در این باب را می توان قابل قبول دانست.

النهایه ، باور داریم که حب الحسین یجمعنا، باطل السحر دشمنان مردمی است که علیرغم برخی سختی ها و فشارهای اقتصادی و اجتماعی،  هیچ گاه از عشق و ارادت خود به ساحت مقدس سید الشهدا(ع) نخواهند کاست و قدر دان خادمینی خواهند بود که تکریم این ساحت قدسی را وظیفه خود می دانند.

 مهدی عسگری مورودی