به گزارش خبرگزاری برنا؛ بابک فقیر روز سه شنبه در بجنورد اظهار داشت: با توجه به اینکه این رشته ورزشی در یک محیط سرپوشیده برگزار می شود و فضای چندانی نیز نیاز ندارد زنان زیادی از این رشته استقبال می کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون اسکواش زنان ۶ عنوان قهرمانی را در  آسیا داشته است گفت: هم اکنون بیشتر ورزشکاران این رشته در رده های سنی ۲۰ و ۲۱ سال در تیم بزرگسالان فعالیت دارند که بر این اساس، آینده خوبی برای آنها پیش بینی می شود.

وی افزود: همچنین با وجود محدودیت های ارزی با حمایت های صورت گرفته دو نفر از ورزشکاران کشور در رنگینگ یک و دو دنیا در مسابقات حرفه ای جهان برای افزایش رنکینگ حضور یافتند.

وی خاطرنشان کرد: در گروه سنی کمتر از ۱۹ سال نیز زنان ورزشکار کشورمان رتبه های خوبی دارند که اگر شرایط فراهم شود در مسابقات بین المللی اسپا جونیور حضور می یابند.

فقیر در ادامه اظهار داشت: هم اکنون هیچ گونه کمبود مربی در این رشته نداریم به طوری که فقط در سال جاری دوره های آموزشی متعدد از قبیل تربیت سرپرست رویداد برای فراهم سازی امکان برگزاری مسابقات توسط ورزشکاران و دوره های بازآموزی داوری و تربیت مدرس داشته ایم که به طور منظم در طول سال برگزار شده است.

وی یادآور شد: در این میان اگر هر استانی تمایل به برگزاری کلاس های آموزشی مربی گری را داشته باشد همراهی لازم برای برگزاری دوره ها به صورت عمومی و کارگاهی برای تمامی علاقه مندان و در دوره های سطح ۱ و ۲ و ۳ برای ارتقای درجه مربیان صورت می گیرد.

نائب رئیس فدراسیون اسکواش خاطرنشان کرد: اصول آموزشی در این دوره ها بر اساس آخرین استانداردهای آسیا است و بنابراین اگر نیاز به برگزاری دوره ای در استان باشد مربی مربوطه اعزام می شود و محدودیتی نیز در این رابطه نداریم.

وی تعداد مربیان فعلی ثبت نام شده در سامانه این فدراسیون را افزون بر ۷۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: با وجود این، آمار مربیان بسیار بیشتر از این است.

فقیر یادآور شد: این در حالی است که حدود ۶۰ مدرس فعال نیز در فدراسیون فعال هستند که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در آینده افزایش می یابد.

نائب رئیس فدراسیون اسکواش برای شرکت در مجمع انتخاباتی هیات اسکواش خراسان شمالی به این استان سفر کرده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: