به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید حسین حسینی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال تلاش‌های خوبی صورت گرفته و حمایت مناسبی از این بخش در استان بوشهر داریم.

وی با اشاره به ثبت‌نام ۲۹ متقاضی در بخش تسهیلات بازسازی و نوسازی واحد صنعتی در استان بوشهر بیان کرد: تا کنون ۲۶ مورد با مبلغ بیش از ۹ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل استان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به فعال شدن سامانه بهین یاب برای متقاضیان تسهیلات از ابتدای شهریورماه، اضافه کرد: تاکنون ۵۲ مورد متقاضی موفق به ثبت نام شده‌اند که ۳۹ مورد آن در کمیته‌ها و کارگروه استانی بررسی شده است.

وی با بیان اینکه بانک‌های عامل استان تاکنون بیش از ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت کرده‌اند ادامه داد: این تسهیلات در راستای فعال کردن بنگاه‌های تولیدی وتوسعه محصولات داخلی پرداخت شده است.

حسینی افزود: تسهیلات تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال در سه بخش تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، تامین تسهیلات مورد نیاز برای توسعه و بازسازی و نوسازی و تامین تسهیلات سرمایه در گردش متقاضیان از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی گفت: در سال جاری ۲۳ نفر از متقاضیان تسهیلات تبصره ۱۸ در استان ثبت نام کرده‌اند که همه درخواست‌ها در کمیته و کارگروه‌های فنی مورد بررسی قرار گرفته که فعلا یک مورد به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان توسط بانک عامل پرداخت شده است.