به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ، لرستان معدن استعدادها و گنجینه گرانبهای نبوغ در کلیه ورزش ها و از جمله رشته مهییج ، جذاب و پر طرفدار فوتبال است یکی از این استعداد ها امیر رضا قربانی است .

امیررضا قربانی پور متولد80/4/13 در شهر خرم آباد و فارق التحصیل رشته الکتروتکنیک در سومین سال حضور رسمی در ورزش و در تیم فوتبال پاسارگاد خرم اباد بازیکنی پر امید و اینده دار نشان داده و در صورت گوش دادان به فرامین مربیان می توانددر آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد .

  وی در مسابقاتی که به میدان رفته  در خط دفاعی این تیم عملکرد مطلوب و برای تیمش بازیکنی موثر و تاثیرگذاری بوده است. 

امیررضا قربانی برای تیم های پایه و امید این تیم بازی می کند و از توانایی خارق العاده ایی برخوردار است او یکی از ارکان دفاعی تیمش است بطوری که تیم فوتبال پاسارگاد دربازی هایی که انجام داده استخط دفاعی مستحکم و خط حمله ی کوبنده  برخوردار است.

او می گوید اگر موفقیتی برای تیم  به دست می اید تمامی بازیکنان درآن سهم به سزایی دارند. 

امیررضا قربانی افزود :  با تشویق های دایی و عمویم  به فوتبال روی آورده ام ودر گذشته در رشته کشتی فعلالیت کرده و همیشه جز نفرات اول بوده ام کلا در خانوادی ورزشی بزرگ شده ام  بطوری که تمامی پسر عمو هایم در رشته فوتبال هستند و هرکدامشان در یک تیم و در شهر خودمان بازی می کنیم که این باعث شده که انگیزه های زیادی داشته باشم البته کری خوانی هم در خانواده داریم وی در خصوص الگوی داخلی و خارجی خودگفت الگوی من در ایران سید جلال حسینی و در خارج جردی آلبا است . 

وی افزود : من میتوانم با الگو از این دو موفق تر باشم از مسئولان شهرمان می خواهم که امکانات بیشتری در امر ورزش در اختیار ما قرار دهند و مارا دلسرد و تنها نگذارند. 

لازم است از خانواده ام تشکر کنم بخصوص مادرم همیشه و در همه حال از من حمایت می کند. 

او شیرین ترین خاطرهی ورزشی خود را در اولین سال حضورش صعود با تیم امید پاسارگاد خرم اباد به لیگ امید های کشور و تلخ خاطره ورزشی اش بازماندن از صعود به دور نهایی مسابقات بود که در آن بازی با ناداوری و مدیریت ضعیف ناظر بازی مسابقه پایانی  برگذار نشد و همین باعث عدم  صعود ماشد . 

او در پایان از تمامی فعالان رسانه ی که در امر تهیه خبر و گزارش از ورزشکاران در سرما و گرما فعالیت می کنندقدر دانی کرد .

او گفت :  اگر شما نباشید ما هیچ وقت دیده نمیشویم وی درپایان  از مربی ارزنده خودم  احسان ترابی و امین پارسا و سرپرست زحمت کش تیممان ایرج درویشی تقدرکرد . 

او گفت :امیدوارم در سایه حمایت های مسئولان و کمک مربیان خوبم روزی به سطح اول فوتبال کشور برسم و  آرزو ام پوشیدن پیرهان تیم پرسپولیس است.

مصاحبه :ایرج درویشی