به گزارش خبرگزاری برنا از ساری؛ حبیبن حسین‌زادگان، مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در یک کنفرانس خبری در سالن شهید زرهون پاسخگوی سوالات اهالی رسانه استان بود.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران درخصوص بخش زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی گفت: یکی از استان‌هایی هستیم که بخش خصوصی علاقه زیادی به کمک دولت در توسعه و تجهیز اماکن ورزشی دارد. در زیرساخت‌ها، چهارمین استان کشور هستیم و امیدواریم سرانه ورزشی استان از ۱/۲ درصد به ۱/۵ درصد برسد که ایده‌آل است.

وی ادامه داد: ۹۰ پروژه در دست احداث داریم که از این تعداد، ۷ پروژه متعلق به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، ۱۸ پروژه ملی، ۵۷ پروژه استانی و ۸ پروژه ملی- استانی است که اگر پروژه‌های در دست احداث‌ به اتمام برسند، ۲۴۴ هزار متر مربع سرانه ورزشی خواهیم داشت.

حسین‌زادگان تاکید کرد: بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا پروژه‌های در دست احداث، تکمیل شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که در سال ۱۳۹۸، ۶۸ مورد میزبانی داشتیم که ۵۸ مورد میزبانی برای آقایان و ۱۰ مورد برای بانوان بود، برگزاری مسابقات بین‌المللی شطرنج قائم کاپ و کاراته در قائمشهر را اوج میزبانی ورزشی استان‌مان در سال جاری خواند که به نحو احسن صورت پذیرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران درخصوص شانس مدال‌آوری ورزشکاران مازندرانی در المپیک پیش‌رو گفت: پیش‌بینی تعداد مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ برای ورزشکاران خوب استان‌مان از الان سخت است. کار سختی داریم و امیدوارم نتایج خوب دوره قبل ورزشکاران ما در المپیک پیش‌رو، تکرار شود.

حسین‌زادگان افزود: در هفته‌های آینده رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، به مازندران می‌آیند و در نشستی با استاندار، مشکلات ورزشکاران المپیکی‌مان بررسی خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه و درخصوص احتمال تغییرات در برخی هیات‌های ورزش گفت: در بحث اجرای بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، در فوتبال و کشتی نیاز به جوان‌گرایی داریم و باید این تغییر صورت گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به مشکلات تیم نساجی مازندران، تاکید کرد: در بحث تیم‌داری، کل کشور مشکل دارد و این مورد، جزو مشکلات ملی است. نگاه‌مان، حمایت از بخش خصوصی است و تشکر می‌کنم از آقایان صنیعی‌فر و حدادیان و امیدوارم مشکلات موجود، حل شود.

وی افزود: در حال حاضر، ۱۴۹ تیم لیگ برتری در کشور و در رشته‌های مختلف ورزشی داریم و برای تیم رایکا بابل، رایزنی‌هایی انجام شده و در تلاش هستیم مالک جدید و اسپانسر برای این تیم پیدا کنیم.

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۴۷-۵۸

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۴۸-۰۲

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۴۸-۰۴

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۲۴-۵۰

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۴۸-۱۰

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۴۷-۵۵

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۱_۰۹-۴۷-۴۸