به گزارش خبرگزاری برنا از البرز، مجمع انتخاباتی هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان البرز عصرامروز دوشنبه 29 مهرماه باحضور جوهری رئیس فدراسیون، غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز و اعضای مجمع هیئت استان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

در این مجمع مدیرکل ورزرش و جوانان استان البرز اظهار کرد: ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی رشته ای است که به جوانمردی، مروت و اخلاق مزین شده و در عمل نیز باید یک ورزشکار باستانی کار ابتدا چنین خصوصیات و خصلت هایی را در خود پرورش دهد.

امیر غفرانی ادامه داد: جایگاه واقعی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی البرز بالاتر از وضعیت فعلی است و بر همین اساس تمامی اعضا و اقشار این رشته اعم از جوانان و پیشکسوتان می بایست با اتحاد و همدلی کمک کنند تا ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی البرز به جایگاه واقعی خود برسد.

وی، رشته ی زورخانه ای و پهلوانی، نماد ورزش کشور دانست و افزود: ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیاز به معرفی بیشتر در سطح جامعه دارد و با این که رشته ای اصیل و قدیمی در ورزش کشور محسوب می شود اما آن گونه که باید به آن پرداخته نشده است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز همچنین به توان و ظرفیت البرز در میزبانی از رویدادهای بزرگ و مهم ورزشی اشاره کرد و گفت: استان البرز این آمادگی را دارد که در رشته ی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در سال جاری میزبان رقابت های مختلف فدراسیون و حتی مسابقات بین المللی باشد.

وی خاطر نشان کرد: باشگاه های فعال در این رشته حتما می بایست نسبت به دریافت مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان اقدام نمایند تا مجمع به صورت قانونی تر و محکم تر، با انسجام بیشتر به کار خود ادامه دهد.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: ادعای رشته ی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی این است که از تمام نیروهای پیشکسوت استفاده می کند و همه ی زیبایی آن به همین است و دلیل تفاوت آن با رشته های دیگر ورزشی در همین موضوع نهفته است.

وی اضافه کرد: اعتقاد کشتی گیرها و باستانی کارها این است که بزرگترها در این رشته جایگاه بسیار والایی دارند و این امر قطعا و یقینا سرلوحه ی کار همه ی دوستان مجمع قرار خواهد گرفت.

 غفرانی در پایان سخنان خود ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس منتخب هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، از همه ی اعضای مجمع و دلسوزان این رشته خواست که با همدلی و اتحاد به رئیس منتخب کمک کنند تا به اهداف مورد نظر هیئت دست یابد.

گفتنی است در این انتخابات، منوچهر خسروزاده با کسب 8 رأی برای مدت چهار سال به عنوان رئیس ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان البرز انتخاب و منصوب شد.