به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌شرقی؛ سیامک داداشی، دبیر موسسه مردم نهاد نواندیشان بوستان زندگی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: موسسه نواندیشان بوستان زندگی در حوزه سلامت روان فعالیت می‌کند و در یکسالی که شروع به کار کرده‌ایم، با توجه به اینکه تعداد زیادی از اعضای مؤسسه کارشناسان ارشد و متخصصین روانشناسی و علوم اعصاب هستند، سعی شده با جدیدترین متدهای روز دنیا دوره‌های توانمندسازی برای روانشناسان و عموم مردم در زمینه‌های سلامت روان برگزار کنیم تا آخرین یافته‌های علمی در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار گیرد.

وی ادامه داد: استان ما دارای جوانان بسیار توانمندی هست که فعالیت‌های بسیار ثمربخشی را در سطح جامعه در قالب سازمان‌های مردم نهاد و در راستای انرژی بخشیدن به جامعه انجام می‌دهند. در واقع تا جایی که بنده پیگیر فعالیت‌های سایر مؤسسات بودم، دغدغه‌های جوانان استان در قالب مؤسسات مردم نهاد، بخشیدن انرژی و نشاط به سطح جامعه و فرهنگ‌سازی در بسیاری از زمینه‌ها از محیط زیست و آسیب‌های اجتماعی می‌باشد که به عینه قابل مشاهده است.

داداشی در رابطه با حمایت‌های دستگاه‌های دولتی از سمن‌ها گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان انصافا حمایت‌های همه جانبه‌ای از سمن‌های استان دارد ولی با توجه به اینکه سمن‌ها به نوعی با کل جامعه سر و کار دارند، فعالیت‌های آنان نیز نیازمند حمایت از سوی ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی دیگر نیز می‌باشد. بر همین اساس در برخی موارد مشاهده می‌شود به‌رغم حمایت قاطع اداره کل ورزش و جوانان استان، از سوی دیگر نهادها حمایتی از سمن‌های جوانان انجام نمی‌گیرد.

وی افزود: کمترین مزیتی که فعالیت در سازمان‌های مردم نهاد برای جوانان در پی دارد، تقویت اعتماد به نفس و ایجاد احساس توانمند و مفید بودن برای جوانان است. به نظر بنده با توجه به اینکه از لحاظ علمی هم اکنون فعالیت‌های بین رشته‌ای در دنیا در اولویت فعالیت‌های علمی و پژوهشی قرار دارد، در سطح اجتماعی نیز جوانان سعی کنند با رشته‌ها و تخصص‌های گوناگون دور هم جمع شوند و با ایجاد روحیه همکاری و تعامل سعی کنند با دستان پرتوان خود در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: