به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار مهدی حاجیان - فرمانده انتظامی استان قزوین - اظهار کرد: به‌منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مأموریتی فرماندهی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح، با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی مأموران پلیس آگاهی شهرستان تاکستان موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی و کشف مزرعه بیت کوین در این شهرستان شدند.

حاجیان، تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی و در عملیاتی ضربتی محل استخراج ارز دیجیتال مورد بازرسی قرار گرفت که ۹۷ دستگاه ماینر قاچاق به همراه تجهیزات و متعلقات مربوطه کشف شد.

وی با بیان اینکه دو متهم دراین‌ارتباط دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، عنوان کرد: برابر نظر کارشناسان، ارزش دستگاه‌های مکشوفه ۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری است.